Рада планує пом’якшити покарання для військових та збільшити фінансування ветеранських програм

Рада планує пом’якшити покарання для військових та збільшити фінансування ветеранських програм
Рада планує пом’якшити покарання для військових та збільшити фінансування ветеранських програм

Верховна Рада України цього тижня опрацьовує проєкт державного бюджету країни на 2022 рік. Проєкт містить кілька спеціальних програм, спрямованих на підвищення соціальних гарантій для учасників бойових дій. Зокрема, пропонуються до ухвалення нижче наведені зміни.
Про  це інформує Інформаційне агентство «АрміяINFORM».
Зміни до Дисциплінарного статуту ЗСУ (законопроєкт №5121 від 19.02.2021)
Проєкт №5121 має на меті внести зміни до Дисциплінарного статуту ЗСУ, оновивши такий вид дисциплінарного заохочення як зняття раніше накладеного дисциплінарного стягнення. Як і нині, це заохочення зможе застосовувати той командир, який наклав стягнення, або ж його прямий начальник. Одночасно можна буде зняти лише одне дисциплінарне стягнення.
Утім редакція законопроєкту в другому читанні передбачає абсолютно менші строки дії дисциплінарних стягнень із моменту їх оголошення:
•зауваження - один місяць;
•догана - два місяці;
•сувора догана - три місяці;
•попередження про неповну службову відповідність - шість місяців.
Для порівняння: нині строк дії всіх вищезазначених дисциплінарних стягнень становить один рік.
Бюджетні програми Мінветеранів
Фінансування програми компенсації за житло для учасників АТО/ООС, які є особами з інвалідністю ІІІ групи, становитиме  3 мільярди 263 мільйони гривень, що в 13 разів більше за обсяг фінансування, який закладено в бюджет у 2021 році (248 мільйонів гривень).
Фінансування програми компенсації за житло особам з інвалідністю І–ІІ груп та сім’ям загиблих становитиме 1 мільярд 733 мільйони гривень, що в 5,6 раза  більше за обсяг фінансування, закладений у 2021 році (305 мільйонів гривень).
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: