Шахту №9 «Нововолинська» хочуть відключити від електроенергії за борги

Шахту №9 «Нововолинська» хочуть відключити від електроенергії за борги
Шахту №9 «Нововолинська» хочуть відключити від електроенергії за борги

З 15-го серпня шахту №9 «Нововолинська» хочуть відключити від електроживлення. Про це повідомляє інтернет-видання “БУГ”.
Ще весною 2021-го року шахту №9 вивели із ДП «Волиньвугілля» в окреме державне підприємство. А тепер через мільйонний борг Волиньвугілля «дев’ятку» попередили про відключення від електроенергії.
Шахтарі це рішення пов’язують з новопризначеним директором копальні Віктором Геращенком. Адже його, керівника ДП «Волиньвугілля» та директора департаменту вугільної промисловості 2-го серпня колектив «дев’ятки» не пустив на територію шахти.
Гірники виступають проти призначення Геращенка. За їхніми словами, вони не хочуть аби копальнею керувала особа, яка фігурує у кримінальному проваджені за розкрадання держкоштів.
3-го серпня на шахту №9 прийшло попередження від ДП «Регіональні електричні мережі» про припинення енергопостачання. 
Зазначають, що вразі несплати боргу з 15-го серпня шахта буде працюватиме в обмеженому режимі, електропостачання поставлятиметься лише для виконання робіт, необхідних для безаварійного функціонування копальні. Тобто, на відкачування води та роботу вентилятора.
Борг за послуги з розподілу електроенергії становить 1 мільйон 116 тисяч гривень, за перетікання реактивної електроенергії – 516 тисяч гривень.
Через відключення живлення шахта не зможе повноцінно працювати та видобувати вугілля, яке в умовах війни вкрай необхідне. Наразі Україна не продаватиме вугілля за кордон - увесь внутрішній видобуток буде спрямований на внутрішні потреби українців.
Уряд розробив план підготовки до опалювального сезону, згідно з яким, до 15-го жовтня на складах ТЕС і ТЕЦ має бути забезпечено 2,5 млн тонн вугілля.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: