Шахту №9 «Нововолинська» через знеструмлення затоплює

Публікації

Шахту №9 «Нововолинська» через знеструмлення затоплює
Шахту №9 «Нововолинська» через знеструмлення затоплює

На шахті №9 «Нововолинська» вимкнули електроенергію. Знеструмлені головний вентилятор та головний водозабірник. Електропостачання немає навіть на відкачування води. Відтак шахту почало затоплювати, повідомляє інтернет-видання «БУГ».
Директор шахти №9 «Нововолинська» Володимир Юрків розповів, що вже кілька днів копальня працює без електроенергії, яку вимкнули через багатомільйонну заборгованість. Ситуація на шахті – критична: напруги немає взагалі ні на що. Знеструмлені навіть головний водозабірник і підземні виробки. А без цього здійснювати відкачування води в шахті неможливо, уже почалося її затоплення.
За словами Юрківа, якщо найближчим часом не відновлять електропостачання, шахту повністю затопить. А це може мати непоправні наслідки, адже коли шахтні води потраплять у ґрунтові, в регіоні може виникнути екологічна катастрофа.
Наразі за електрику винні понад 47 мільйонів гривень. Очільник шахти каже, що заборгованість виникла, ще коли підприємство було у складі ДП «Волиньвугілля», а власний борг шахти №9 – мільйон 800 тисяч.
Зараз керівництво шахти намагається домовитися з енергетиками, аби ті відновили електропостачання хоча б частково: лише для виконання робіт, необхідних для безаварійного функціонування шахт, тобто, на відкачування води. Однак знайти спільну мову поки не вдається.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: