На сесії Литовежської сільської ради активісти вимагали скасувати передачу відвалу шахти №7 компанії «Сонарсен»

На сесії Литовежської сільської ради активісти вимагали скасувати передачу відвалу шахти №7 компанії «Сонарсен»
На сесії Литовежської сільської ради активісти вимагали скасувати передачу відвалу шахти №7 компанії «Сонарсен»

18 листопада на сесію Литовезької сільської ради приїхали активісти, місцеві мешканці, депутати Нововолинської міської ради та депутати облради. Люди приїхали з вимогою скасувати рішення про передачу породного відвалу шахти №7 «Нововолинська» ТОВ «Сонарсен», оскільки воно було прийняте без врахування думки громадськості, повідомляє інтернет-видання «БУГ».
21-го жовтня сесія Литовезької сільської ради прийняла рішення про передачу породного відвалу шахти №7 «Нововолинська» ТОВ «Сонарсен». Сесія відбулася без заслуховування думки громадськості.
Таким чином місцева влада поклала початок можливому будівництву на території Литовезької громади, неподалік селища Благодатного, цементного заводу.
Громадяни, які прийшли на сесію, переконані, що рішення про передачу відвалу потрібно скасувати, оскільки воно прийняте без громадського обговорення.
На сесії голова Благодатного Олена Леоненко звернулася до голови та депутатів Литовезької громади з пропозицією заслухати активістів. Додала, люди дуже стурбовані, що прийняли рішення без думки громадян. Вона запропонувала відмінити рішення попередньої сесії, провести експертизи та громадські обговорення і тільки тоді, якщо мешканці будуть не проти, приймати рішення. На це голова громади Олена Касянчук відповіла, що слухати громадян будуть після того, як заслухають усі 84 питання порядку денного у різному. 
До трибуни вийшли депутати облради Андрій Бокоч та Юрій Сиротюк, сказавши, що хочуть усього десять хвилин, щоб вислухали депутатів і активістів. Олена Касянчук не дала їм слова і заявила, що сесію зривають, зібрала депутатів, і вони покинули приміщення. Також голова викликала поліцію, мовляв, люди, які прийшли на сесію, заважають їй проводити засідання.
За словами місцевої депутатки Тетяни Кукоби, яка єдина залишилася в сесійній залі, рішення про передачу відвалу було незаконне, бо було опубліковане тільки за два дні до сесії. А процедура вимагає оприлюднення проєкту рішення за 10 днів.
На місце події приїхали працівники поліції. Касянчук їм сказала, що активісти зірвали сесію тим, що почали говорити, заблокували її.
У присутності поліції, після обговорення голова та депутати вирішили вислухати людей.
Виступити спочатку вирішила сама Касянчук. Повідомила, що в бюджеті громади немає коштів, незабаром закривається шахта №9. І наступного року громаді доведеться скорочувати працівників бюджетних установ.
Голова каже, що було зроблено тільки перший крок. Підприємство екологічно чисте, і це не цементний завод. За її словами, це буде модульне підприємство з утилізації породного відвалу, який має перероблятися у великій закритій центрифузі та погашуватиметься водою. Додала, що готову суміш, схожу на пластилін, відправлятимуть на експорт. Це мінеральна добавка, і вона відповідає всім нормам ДСТУ, каже голова громади. Також Олена Касянчук зачитала сертифікат якості породи за 1989 рік, в якому вказано, що порода безпечна, але активістів цей висновок не переконав. Вони вимагають нової екологічної експертизи, адже норми за 32 роки дуже змінилися.
Слово взяла депутатка Нововолинської міської ради Марина Єлева. За її словами, є меморандум з ОДА, в якому вказано, що ТОВ «Сонарсен» буде виготовляти цемент від марки 500 до 1000. Єлева повідомила, що підприємство зареєстроване в Києві на фіктивну адресу, де вже є ще понад 150 різних компаній. Додала, що керівництво ТОВ «Сонарсен» уже було помічене в різноманітних аферах.
Голова зазначила, що громадські слухання відбудуться, але відміняти рішення ніхто не буде.
Поліція взяла пояснення у двох сторін, протоколів не складали.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: