На шахту №9 «Нововолинська» призначили нового керівника, проти якого відкритий кримінал

На шахту №9 «Нововолинська» призначили нового керівника, проти якого відкритий кримінал
На шахту №9 «Нововолинська» призначили нового керівника, проти якого відкритий кримінал

На шахту №9 «Нововолинська» призначили нового виконуючого обов’язки директора копальні Віктора Геращенка з Донбасу. Він раніше працював головним інженером на шахті «Бужанська», проти нього відкрите кримінальному проваджені за розкрадання державного майна на 12 млн грн. Гірники виступають проти новопризначеного керівника. Про це повідомляє інтернет-видання “БУГ”.
Призначення відбулося за наказом Міністра енергетики України 29-го лтпня. Дізнавшись про це, ще діючий директор Володимир Юрків пішов на “лікарняний”. На його увільнення від займаної посади уже також прийшов наказ. Юрківа хочуть повернути на раніше займану посаду головного інженера копальні.
Як йдеться у кримінальному провадженні, відкритому проти Геращенка та ще ряду осіб з Бужанської шахти, після капітального ремонту на Нововолинському РМЗ секцій механізованого комплексу, керівник шахти та головний інженер Геращенко прийняли рішення про повторний капіальний ремонт на ремонтному заводі у місті Мелітополь. Збитки склали понад 12 млн гривень.
Тож 1-го серпня шахтарі зібралися на зустріч із новопризначенним керівником, який мав приїхати, але, з невідомих причин – передумав. Тож шахтарі вирішили звернутися до Міністра енергетики України Германа Галущенка з вимогою негайно скасувати наказ. А Віктора Геращенка не впускати на територію шахти у воєнний час, оскільки це є режимним об’єктом. Далі наводимо текст протоколу зборів.
Як розповів професіонал з антикорупційної діяльності шахти №9 Павло Голота, ці сумнівні кошти були взяті з державного бюджету. Також Геращенко здійснював керівництво виробничою діяльністю шахти «Бужанська» вкрай неефективно, інженерні рішення призводили до аварійних зупинок, значних матеріальних витрат та постійних наріканнь працівників.
Працівники категорично проти рішення щодо призначення нового очільника Геращенка, проти якого відкрите кримінальне провадження. Вони просять міністра призначити на цю посаду когось із працівників “дев’ятки”, які розуміються на всіх нюансах роботи.
Журналістам повідомили також, що за результатами позапланового внутрішнього аудиту діяльності ДП «Волиньвугілля» було встановлено, що у 2019-му році Геращенко на посаді головного інженера шахти «Бужанська» видав наказ з ремонту гірничошахтного обладнання.
Під час проведення інвентаризації та огляду ГШО за фактичним знаходженням виробничих потужностей, комісією було встановлено, що обладнання знаходиться у розукомплектованому стані. Було встановлено, що роботи з капітального ремонту обладнання не розпочаті і навіть не планувались проводити.
Сумніви щодо виконання ТОВ «Червоноградський РМЗ» капітальних ремонтів гірничошахтного обладнання підтверджуються відкриттям кримінальної справи проти ТОВ «ВТО Український національний продукт», в якій ТОВ «Червоноградський РМЗ» фігурує, як підприємство з ознаками фіктивності, яке нібито відвантажувало цьому товариству вугільну продукцію, що не підтверджено обсягами залізничних перевезень.
Згідно із первинними документами (акти звірки, товарно-транспортні накладні, прибуткові ордери, накладні) та даними бухгалтерського обліку основних засобів, з шахти «Бужанська» передано ТОВ «Червоноградський РМЗ» на капітальний ремонт гірничошахтне обладнання орієнтованою вартістю на понад 12 млн грн.
Також в ході внутрішнього аудиту проведено інвентаризацію основних засобів ВП шахти «Бужанська» станом на 27-ме січня 2020-го року та встановлено нестачу обладнання загальною вартістю на 11,3 млн гривень.
“Дані факти свідчать про створення схем з ремонту гірничошахтного обладнання, розкрадання майна шахти та зловживанням службовим становищем групи посадових осіб, у якому фігурував Геращенко. Результати аудиту та документальні матеріали були передані в правоохоронні органи”, – додав Павло Голота.
Нині, як стверджує Голота, шахта №9 має ресурси в копальні ще на 1,5 роки. Хоча видобуток вугілля планують завершити уже у вересні цього року. Фінансування на зарплату понад 400 працівників передбачене ще до травня 2023 року.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: