Утеплення кореневої системи
Основну увагу в саду варто приділити саме тому, як зимують рослини, і, в першу чергу, це стосується пристовбурових кіл - вони завжди повинні бути прикриті снігом. Але що робити, якщо морози чергуються з відлигами і сніг тане? Звичайно, використовувати й інші способи утеплення кореневої системи: зрізані гілки дерев, хвою, опале листя (запасене з осені у сухому приміщенні), гілки новорічних ялинок, та й, взагалі, всі рослинні залишки та обрізки, яких було так багато восени.
Перевірка укриття рослин
Перевірте, як вкриті теплолюбні рослини, чи не проломилися від снігу каркаси, чи не видно мишачих слідів. Акуратно струсіть товстий шар снігу з гілок чагарників і дерев, щоб вони не деформувалися і тим більше не зламалися. Якщо ж трапилася відлига, і сніг розтанув, можна трохи розкрити укриття і провітрити рослини, заразом перевіривши чи все з ними в порядку.
Обрізка дерев та чагарників
Залежно від погодних умов, можна робити обрізку дерев та чагарників. Варто, правда, пам’ятати, що температура при цьому повинна бути не нижче ніж -5 градусів (а краще плюсова) і день повинен бути ясним, не дощовим. Якщо в лютому таке віконце утворилося - приступайте. Якщо ж сумніваєтеся, то краще дочекайтеся кінця лютого.
Заготівля живців
Під час таких лютневих обрізок, можете заготовити і живці для майбутніх весняних щеплень, а можете й спробувати вкорінити їх у будинку в теплому приміщенні. Багато культур можуть дати корінці при правильній температурі (+24…+26С) і наявності додаткового підсвічування -троянди, декоративні чагарники і навіть абрикос та груша.
Живцювання хвойних рослин
Лютий - все ще відмінний час для розмноження їх за допомогою живцювання, зрозуміло, всередині будинку. Туя, ялівець, тис, ялина — все це і багато іншого можна виростити з живця і при цьому зберегти всі сортові особливості: форму крони і колір хвої.
Пересадка крупномірів
Саме зараз, при замерзлій землі та кореневій системі, час для пересадки крупномірів — дорослих рослин: і листяних, і хвойних. Правда, для їх викопування і посадки знадобиться спеціальна техніка, але якщо у вас таке завдання стоїть, то саме час.
Перевірка посадкових запасів
У лютому регулярно відвідуємо підвал і оглядаємо зимуючі там запаси: жоржини, гладіолуси, Перевіряємо, як зберігаються заготовлені на щеплення живці дерев і на укорінення - чубуки винограду та інжиру.
Перевірили і виявили, що скажімо, гладіолус почав давати паростки? Не варто садити його в горщик і заносити у будинок. Краще покладіть їх у світле, сухе, але прохолодне приміщення і дайте цим паросткам волю, нехай собі ростуть (за низької температури сильно не виростуть). Приблизно за місяць до посадки у ґрунт ці відростки повністю видаліть.
А якщо виявили цвіль на живцях-чубуках? Акуратно протріть кожен вологою тканиною і обробіть з пульверизатора перекисом водню (розводять приблизно 1:20-1:30), рожевим розчином марганцівки (якщо знайдете) або будь-яким доступним фунгіцидом. До речі, вже в кінці лютого і настає час ставити їх на укорінення. Адже для утворення початків корінців потрібен приблизно один місяць, і ще один місяць живець повинен розвивати коріння в контейнері з ґрунтовою сумішшю.
Коментарі