Можна зайнятися плануванням наступного городнього сезону - накреслити на папері план земельної ділянки, вказавши грядки, які були удобрені восени, а також ті, підживленням яких треба зайнятися з настанням весни. Слід відмітити, які культури росли на тій чи іншій гряді, - потім це треба врахувати при плануванні сівозміни.
У грудні деякі городники навіть проводять посіви листкової петрушки, гірчиці, кропу. Таке насіння добре загартовується, а рослини потім краще витримують весняні приморозки.
Якщо висівали рослини в теплиці або вирощуєте вдома, прорідіть сходи. Найкращий час зараз для того, щоб оглянути підзимові посіви на клумбі та грядках. Якщо ви посіяли пізньої осені моркву, редис, одно- та багаторічні квіти, огляньте шар мульчі, який поклали на посіви. За необхідності оновіть його, а якщо випав сніг — додатково утепліть ним грядки.
Загляньте до сховища, де тримаєте зібраний врожай овочів та фруктів. Їх потрібно регулярно оглядати, чи не з’явилися ознаки хвороб на яблуках, грушах, капусті та інших овочах. У разі виявлення зіпсованого урожаю, його потрібно одразу видалити, щоб шкідливі огранізми не поширилися на всі овочі та фрукти.
Коментарі