Коли настає грудень, саме час зайнятися підготовкою теплиці до нового сезону. Перш за все необхідно провести аналіз стану тепличної конструкції, а потім приступити до роботи, - зазначає жителька Нововолинська Олена Громова. – Зіпсоване плівкове покриття треба зняти з конструкції, щоб знищити або ж застосувати для інших господарських цілей. Оскільки ніхто не знає, що нас чекає попереду, у грудні потрібно постаратися підсилити каркас тепличної конструкції. Якщо дах на ній похилий, то вона не постраждає від великої кількості снігу. Додаткові підпори можна зробити з дерева і надійно встановити всередині теплиці.
Як зазначає господиня, наступний етап – підготовка ґрунту до посадки овочевих культур. Починається вона з прибирання тепличного приміщення.
- У торішній траві й овочевому бадиллі знаходиться багато різних шкідників і грибків. Якщо від них не позбутися, навесні вони вразять здорові рослини, що вплине на кількість врожаю, - розповідає пані Олена. – Усі рослинні відходи прибираю руками, щоб нічого не пропустити. Верхній шар ґрунту, близько 5см, знімаю совковою лопатою і виношу назовні. Складаю його на відведеній ділянці і пересипаю вапном. Така процедура допоможе позбавити ґрунт від шкідників, які ховаються в ньому на зиму. А також призведе до загибелі багатьох бур’янів, що приносять шкоду культурним рослинам. Цей шар ґрунту зберігається близько року на вулиці, після чого знову вноситься в теплицю.
Коли ґрунт підготовлений і зроблений ремонт конструкції, пора подумати про насіння. За словами Олени Сергіївни, важливо перевірити якість посадкового матеріалу, який залишився з минулого сезону. Якщо його не достатньо для посадки, розумно закупити свіжу партію в грудні. У цей період насіння набагато дешевше, ніж в січні або лютому. Окрім цього, не завадить запастися різними добривами для овочів і отрутохімікатами від шкідників.
Якщо в теплиці на зиму висаджена зелень, її накривають соломою або тирсою, щоб уберегти від морозів.
- Призначені для вигонки коренеплоди я висаджую у грудні в контейнери. Завдяки цьому ранньою весною на столі маю свіжу і корисну зелень, - розповідає пані Олена. – Іноді для рослин під накриттям використовую крапельний полив. На початку грудня його бажано зняти, вимити і забрати в сарай.
Різноманітні баки для води також необхідно звільнити від рідини, щоб вони не постраждали від морозу. Окрім цієї роботи, важливо підготувати ємності для розсади. Згодом це допоможе не втрачати часу, а спокійно займатися посадкою.
Коментарі