Дезінфекція ґрунту в теплиці

Дезінфекція ґрунту в теплиці
Дезінфекція ґрунту в теплиці

Теплиця для справжнього господаря стає його другим домом. Адже щоб виростити хороші врожаї, велику частку часу він проводить саме в ній. Досвідчений садівник чи городник залишає теплицю на зиму в ідеальній чистоті. Окрім того, що весною буде приємно розпочати роботу в прибраній теплиці, обробка її поверхні та ґрунту є обов’язковою, аби створити ідеальні умови для нової розсади.
Адже за сезон на ґрунті, каркасі й покритті збирається не просто пилюка та бруд.
Дезінфекція необхідна для того, аби позбавити ґрунт та весь внутрішній простір теплиці від шкідливих личинок, бактерій та грибка, які можуть загрожувати овочам та фруктам. Вона проводиться лише після того, як прибрані всі залишки минулого врожаю.
Засоби обробки ґрунту в теплиці
Як розповідає досвідчений дачник та садівник Олександр Буря, найпростішим способом обробки тепличної землі є звичайний окріп. Ним поливають землю, після чого накривають її поліетиленом. Для знезараження землі використовують і розчин марганцю. Серед методів обробки тепличних ґрунтів популярністю користується обкурювання теплиці сіркою, або спеціальними димовими шашками. Застосовують також і метод обсипання землі спеціальними порошками. Серед найбільш популярних – гашене вапно. 
Обприскування землі спеціальними 
речовинами
Один з розповсюджених і надійних методів боротьби зі шкідниками, за словами пана Олександра, є обробка ґрунту в теплиці. Для цього застосовується такі розчини:
• Мідний купорос. Здатний знешкодити шкідливі бактерії, грибок, личинки комах, які псуватимуть коріння і самі рослини. Процедуру знешкодження тепличної землі за допомогою мідного купоросу не обов’язково проводити щороку. Достатнього одного разу на чотири – п’ять років. Розбавлений купорос у співвідношенні 1 столова ложка на 10 літрів води вливають перед тим, як садити розсаду, у кожну лунку.
• Бордоська суміш. Її готують із мідного купоросу та гашеного вапна. Для того аби зробити ефективну суміш, 100 грамів мідного купоросу розбавляють 1 літром гарячої води. Після цього доливають холодну воду, аби в результаті вийшло 5 літрів розчину. Вапно розбавляється окремо в пропорції 120 грамів порошку на 1 літр води, після чого доводять об’єм розчину теж до 5 літрів. Далі в нього поступово доливають розчин мідного купоросу, помішуючи загальну суміш.
Перед тим як приступити до дезінфекції землі, ретельно помийте та обробіть внутрішній простір теплиці та всі елементи металоконструкції. Після цього помийте теплою водою з мильним розчином покриття зовні, адже від його чистоти залежить якість природного освітлення теплиці. Весною така теплиця не просто виглядатиме як нова, ви створите в ній ідеальні умови для вирощування хорошого врожаю.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: