Дезінфекція підвалів і погребів для зберігання продуктів

Дезінфекція підвалів і погребів для зберігання продуктів
Дезінфекція підвалів і погребів для зберігання продуктів

Подібні споруди виготовляються з самих різних будівельних матеріалів, але незалежно від цього, вимагають періодичного обслуговування. Потрібно періодична дезінфекція льоху. Ця робота полягає в просушування і видаленні надлишків вуглекислого газу, який іноді накопичується внизу в великих кількостях, особливо якщо в погребі знаходиться багато продуктів. 
Залежно від поставленого завдання вибирається спосіб обробки, найбільш затребуваний саме в даний момент.
Види небезпек, що виникають в погребі 
Однією з найпоширеніших проблем, що виникають в ході використання підземних сховищ - це скупчення там шкідливих для здоров`я газів, таких, як вуглекислий газ і болотний. Перший небезпечний тим, що не має запаху, його важко виявити, і якщо відразу не виявити, то можна втратити свідомість і навіть померти від задухи.
Вуглекислий газ виділяється продуктами, що знаходяться всередині, і якщо в будові погане провітрювання, його концентрація поступово підвищується до небезпечної кондиції. Перевірити його рівень можна за допомогою джерела відкритого вогню - наприклад, свічки. При підвищеному рівні вогонь згасає.
Ще один небезпечний газ - болотний. Крім вибухонебезпечності, спричиненої знаходяться в його складі метаном, він є токсичним для людей. Зустрічається там, де будинки будуються в низинах. Щоб позбутися від підвищених концентрацій газу, необхідно налагодити в погребі нормальну вентиляцію, а якщо її немає, то хоча б відкрити туди двері і створити рух повітря за допомогою великого шматка матеріалу, або віника, або чогось подібного. 
Інші небезпеки, типові для льохів - це поява вогкості, а потім всіляких грибів, які можуть зіпсувати будову, особливо якщо вона виконана з дерева. Так само нерідко в приміщенні заводяться шкідники - миші або щури, вони здатні завдати непоправної шкоди зберігаються там продуктам.
Існує кілька видів обробки сховищ від проникнення шкідливих грибів і мікроорганізмів. Одним з найпоширеніших традиційно вважається побілка в погребі всіх доступних поверхонь вапном. При цьому найкращий ефект досягається, якщо в неї додати купорос, кількістю в 10 разів меншим, ніж обсяг вапна. Такий же результат досягається і за допомогою марганцю, а так же тютюну, розведеного водою. Головне при цьому - суміші не повинні бути старими, найкраще їх складати відразу перед тим, як починати роботу.
Наступний метод обробки є обкурювання. Він проводиться за допомогою сірки. Сірка повинна перебувати над гарячим предметом, наприклад, вугіллям, щоб випаровуватися. Перед цим приміщення слід піддати герметизації, щоб не було витоків, інакше користі від процедури не буде. При цьому на кожні 10 м куб. потрібно близько 0,5 кг сірки. Після установки всього необхідного, з приміщення йдуть і ретельно прикривають вхід. Через кілька днів можна відкривати льох і відновлювати в ньому вентиляцію. Таким же чином льох можна обробляти і гасінням вапна. У приміщення заносять вапно в певній відкритій посудині, туди наливають води і йдуть. Всі отвори теж потрібно ретельно закрити, як і двері. Через кілька днів можна відкривати і вентилювати. Що стосується кількості речовини, то потрібно десь 2,5 кг на 8 куб. м. Особливо добре позначається така процедура на дерев`яних конструкціях і чудово працює як при боротьбі з комахами, так і з мікроорганізмами, які псують дерево. При можливості з гашеним вапном краще працювати не один раз в рік, щоб результат досягався найоптимальніший. Крім обробки приміщення льоху в цілому, так само необхідно приділяти увагу і частинам внутрішнього інтер’єру - полкам, стінам, підлозі. Розбірні частини льоху варто витягнути і як слід прочистити, щоб видалити накопичилася забруднення, а так само шкідливі мікроорганізми. Для цієї мети можна використовувати миття, з миючими засобами. Після цього, полки слід добре просушити, а потім піддати просоченню спеціальними засобами захисту від шкідників і гнилі. Оліфа - надійний і багаторазово перевірений засіб, що дозволяє довго утримувати деталі з деревини непідвладними негативним процесам. 
При відсутності дерев’яного, або іншого покриття на підлозі, його також можна обробити вапном - просто покрити ним підлогу. 
Слід пам’ятати, що перед тим, як починати всі заходи з обробки льоху, його потрібно добре просушити. Після того, як сховище просохне, можна починати і інші заходи з дезінфекції і обробки. 
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: