Розповіли чому обвалився фасад пам’ятки архітектури у Володимирі та коли відремонтують будівлю

Публікації

Розповіли чому обвалився фасад пам’ятки архітектури у Володимирі та коли відремонтують будівлю
Розповіли чому обвалився фасад пам’ятки архітектури у Володимирі та коли відремонтують будівлю

Причина руйнування фасадної стіни пам’ятки архітектури міста Володимира – самовільне проведення ремонту підвального приміщення.
Такого висновку дійшли експерти комунального підприємства “Волиньпроєкт”, розповів Суспільному начальник управління містобудування, архітектури і комунальних ресурсів міської ради Володимира Андрій Трофимук.
Як зазначається, наразі пам’ятка архітектури обгороджена парканом. Крамниці, які є в будівлі, відновили роботу. Власник однієї з них, Володимир Кравчук розповів, що під час обвалу був на роботі.
“Спочатку не зрозумів, що це відбулося. Думав, що може якась там вантажівка заїхала в будинок. А виявилося не вантажівка”, – пригадує чоловік.
Підприємець додає, що одразу після обвалу всіх евакуювали з будинку, відімкнули воду, газ і електроенергію. Наразі світло увімкнули. Його крамниця не пошкоджена, але покупців, каже чоловік, поменшало.
“Люди бояться йти сюди, бо там куток задітий, завісає”,- розповідає чоловік.
Руйнувань також зазнали дві квартири на другому поверсі. Наразі стеля підперта розпірками, підлога перехилилась. Між дахом і стіною, що просіла, – діри.
Після руйнування фасаду одну стіну квартири розібрали повністю, щоб зменшити навантаження та уникнути повного обвалу.
“Демонтували вже частину конструкції зверху ті, які самі не обвалилися, і будуть продовжувати. Проводять бетонування підсилення стін, які не зруйнувалися.
Стіну, яка обвалилася, будуть демонтовувати”, – начальник управління містобудування, архітектури і комунальних ресурсів міської ради Володимира.
Зі слів Андрія Трофимука, самовільний ремонт підвалу проводив власник аптеки на першому поверсі. Чоловік ситуації не коментує.
Наразі фахівці “Волиньпроєкту” визначили, що пошкоджену будівлю 1934-го року можна відновити. Робитиме це власник аптеки, дії якого спричинили обвал стіни. Зараз роботи призупинені.
Як зазначають, з власниками поруйнованих квартир Суспільному зв’язатися не вдалося. Зі слів начальника управління містобудування, архітектури і комунальних ресурсів, де вони зараз – невідомо. За компенсацією ніхто з них не звертався.
Андрій Трофимук розповів, що представники управління містобудування та історико-культурного заповідника звернулись до правоохоронних органів із заявами на власника аптеки за самовільне проведення ремонту в об’єкті архітектурної спадщини.
Нагадаємо, обвал будівлі у Володимирі: власники розбирають хиткі конструкції, щоб чимшвидше дати можливість відкрити вулицю для руху авто.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: