Поки наші воїни захищають рідну землю, ми вже будуємо вільну і прекрасну Україну»

Поки наші воїни захищають рідну землю, ми вже будуємо вільну і прекрасну україну»
Поки наші воїни захищають рідну землю, ми вже будуємо вільну і прекрасну україну»

Члени учнівського об’єднання «КРОК» Володимирської гімназії на волонтерських засадах проводять заняття з української та англійської мов для молоді міста і тимчасово переселених осіб.
-Я просто дивуюсь, як вони відрізняються від нас, тих, хто ще пам’ятає Радянський Союз, і навіть тих, хто зростав у перші роки незалежності. Вони розкуті, щирі, відверті, вільно висловлюють свої думки, пропонують ідеї, вміють відстояти власну позицію. Вони сповнені енергії, бажання творити, діяти задля того, аби жити дійсно у вільній країні, - захоплено розповідає про своїх вихованців заступниця директора навчального закладу Олена Процюк. 
Уже декілька років у гімназії діє учнівське об’єднання «КРОК». Члени цього об’єднання Дмитро Арсенюк, Анна Коржан, Тетяна Дудік, Анастасія Марчак, Софія Шипелик стали амбасадорами американської освітньої компанії «Nobel Learning», яка діє у рамках програми «Теamwork and Leadership Development Program». У межах проєкту гімназисти проводять заняття з тими, хто хоче вдосконалити знання з рідної мови і опанувати англійську. Найбільш активні  в цьому проєкті Дмитро Арсенюк та Софія Шипелик. 
Дмитро цього року вже закінчив 11-й клас рідного навчального закладу і виходить на стартову пряму вступної кампанії, проте участь у проєкті вважає досить важливою справою свого юного життя.
-Наш проєкт націлений на те, щоб розвивати самоврядування, а також перевести в більш результативну площину співпрацю молоді з міською владою, поліпшити спілкування між молодіжними організаціями, - розповідає Дмитро. 
Усе почалося з того, що учні взяли участь у проєкті «EduBrains», який народився в Україні. Мета: згуртувати молодь, допомогти набути певні навички лідерства, вміння працювати в команді, а також розвивати ораторське мистецтво, освоювати  комп’ютерні технології. Основний акцент діяльності поставлений на пропаганду  українських звичаїв і традицій, вивчення історичних місцевостей та назв населених пунктів. Проєкт передбачає створення на базі гімназії декількох клубів, які працюватимуть за заданими напрямками. У клубах в основному будуть задіяні підлітки. 
На допомогу проєкту приходить освітня компанія «Nobel Learning», що розробила так звану навігаторську платформу. Тут кожен охочий має можливість пройти стажування або відповідні курси на ресурсах компанії чи відвідати клуби, де зможе отримати  навички організаторської роботи та опанувати англійську мову. Дмитро Арсенюк пройшов таке стажування. Він сам знайшов компанію «Nobel Learning». Завдяки діяльності юнака, який забажав на волонтерських засадах працювати з підлітками, до дирекції гімназії телефонували з компанії з проханням надати приміщення для занять. 
Софія Шипелик закінчила 10-й клас. За пропозицією Дмитра Арсенюка вона стала амбасадором американської освітньої компанії. Юнка проводила спеціальні заняття онлайн, співпрацюючи з ровесниками за кордоном, і офлайн для своїх земляків. Під час занять Софія спілкувалася з ровесниками з Туреччини, Єгипту, США, Пакистану та африканських країн. Ідеї народжувалися одна за одною, та найбільш привабливою стала робота з малечею. Отож дівчина створила дві великі групи. Перша – це малята 4-6 років. Пісеньки, казочки, ігри розвивають уяву малечі про світ, про те, як живуть далеко-далеко такі ж самі дітки, як вони. З допомогою ігрових моментів, малюнків малята засвоюють англійські букви та найлегші слова. Друга група сформована відповідно до різного рівня дітей щодо сприймання матеріалу. Це учні 1-2 класів. 
-Дистанційне навчання призвело до того, що вони страждають від дефіциту спілкування, - каже Софія. – Та й батьки прагнуть, щоб діти  росли комунікабельними. 
На своїх заняттях дівчина робить акцент на розвитку мовлення, аудіюванні, навчає читати. Вона вивчає 4 іноземні мови (англійську, французьку, німецьку, польську), ще мріє опанувати турецьку. 
-Я просто в захваті від діток, з якими працюю, - розповідає Софія. – Вони такі безпосередні, довірливі. А ще – дуже допитливі, їм хочеться багато знати. Я отримую справжню насолоду, працюючи з ними.
Звичайно, молодих недосвідчених людей, які займаються з дітьми і підлітками, підтримують досвідчені педагоги. Ніякого кураторства тут немає. Юні волонтери працюють цілком самостійно. Та все ж старші наставники слідкують за їхніми успіхами, дають поради. Організаторські питання успішно вирішує Олена Сергіївна. Опікується заняттями і директор гімназії Олександр Степанович Романюк, навіть приводить своїх онуків. Цікаві заходи з фахової тематики готує  вчитель географії Дмитро Степанович Рипич. 
 У позитивній запальності Софії, Дмитра та їхніх друзів відчувається, що зрушив з місця багаторічний лід, який сковував ріки життя учнів минулих поколінь. Сучасна молодь аж кипить творчістю, долає власні страхи, не боїться боротися за свої переконання, прагне лідерства. 
-Ви уявляєте, скільки шляхетних справ нас чекає після перемоги! – каже Дмитро Арсенюк. – Ми не тільки будемо відбудовувати країну. З’являться нові підприємства, вакансії, можливо, час затребує і нові професії. І саме ми будемо задіяні у всіх цих процесах відновлення нашої України. Маємо так організуватися, щоб наші знання пригодилися наступним поколінням, а й примножилися. А тому одним із завдань нашого проєкту є пошук нових учасників, і ми запрошуємо всіх, хто виявить бажання до нас долучитися.
-Більше того, - додає Софія, - поки наші воїни захищають країну, ми вже будуємо нову Україну. Ми сьогодні робимо впевнені кроки для її відродження. І це - наш внесок у перемогу. 
Антоніна Булавіна, м. Володимир 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: