Життя не можливе без змін. І віднині на зміну вже звичним брифінгам у міській раді запровадили щомісячне спілкування міського голови з представниками місцевих ЗМІ у форматі прес-конференцій.
3 жовтня відбулася перша така прес-конференція. Вона проходила у прямому ефірі.
Очільник міста проінформував про останні події, які відбулися в громаді. Насамперед Ігор Пальонка поділився враженнями від чергової сесії міської ради, яка відбулася 30 вересня і яку він назвав найдовшою, оскільки засідання двічі переривала сирена. Багато питань, які виносили на обговорення, викликали затяжні дискусії. Але стратегічні рішення були прийняті. Виділено чимало коштів на підтримку збройних формувань. Одночасно профінансовано потреби пожежників і прикордонників. Щодо претензій до бригади, відносно того, що деякі запити частини не обов’язково задовольняти, мер виходить з міркувань, що в першу чергу слід рахуватися з думкою командира.
Значним досягненням сесійного засідання стало затвердження плану території гімназії, яким передбачено створення надійного укриття. До реалізації цього плану будуть залучені спеціалісти, а також актив громади. Також затверджений план облаштування реабілітаційного центру, який буде розміщений на території колишньої червоної лікарні. Йде робота з проектантами. Підтримали депутати і рішення про надання пільгового безкоштовного харчування дітям українських воїнів у навчальних закладах.
Одноголосно прийнято рішення про підтримку наших комунальних підприємств, особливо при підготовці до зими і опалювального сезону. Виділені кошти на ізольовані труби. Близько 7 мільйонів гривень виділено на переведення на тверде паливо котельні по вулиці академіка Глушкова. Котельня буде запущена. Це дасть можливість економити газ. Виділені кошти на придбання транспортних засобів для «Володимиртепло» та водоканалу, а також на автомобіль, який буде посипати вулиці у зимовий період. Будуть закуплені генератори, які подаватимуть електроенергію на стратегічні підприємства, оскільки є тривожна перспектива, що може бути припинена подача електроенергії.
Окремо міський голова зупинився на діяльності ТМО. В понеділок у медичний заклад уже було подане тепло. Лікарня працює в штатному режимі. На жаль зростає кількість хворих на ковід. Знову ставиться питання про вакцинацію. На даний час в наявності є всі вакцини.
У всіх на вустах боротьба за кластерну лікарню, яка має бути у Володимирі. Наші сусіди з Нововолинська теж відстоюють свою першість на статус кластерної лікарні. Прийнято рішення про виділення коштів на будівництво прибудови біля приймального відділення. Це задля того, щоб об’єднати стоянку автомобілів з територією лікарні.
Міський голова торкнувся питань освіти. У школах є класи, які на дистанційному навчанні у зв’язку з ковідом. Освіта запросила кошти на придбання камер відео-спостереження. Це питання опрацьовувала погоджувальна рада. Вирішено запросити фахівців, які запропонують оптимальний варіант для встановлення відеокамер. Тоді на сесії буде розглянуто питання виділення коштів.
Стабільна кількість внутрішньо переміщених осіб – 3378 осіб. Допомога переселенцям надходить з державного бюджету. Виділяються також кошти з європейських програм задля підтримки переміщених осіб.
Очільник громади повідомив і про ситуацію навколо вітрових станцій. Об’єкт є інвестиційно привабливим, але у зв’язку з військовими діями інвестори поки що припинили роботу в цьому напрямі. Завдяки попередній роботі з інвесторами, підготовлено 11 ділянок, де будуть вітрові станції. Поки що все це передано в комунальну власність одного з наших підприємств. Цим проєктом цікавляться інвестори з Польщі та Литви.
Очільник міста повідомив, що 15 жовтня планується сільськогосподарський ярмарок, взяти участь в якому запрошуються всі аграрні підприємства.
Нині діє програма безвідсоткових кредитів для підтримки наших аграріїв і фермерських господарств, які обробляють землю.
Далі міський голова відповів на питання журналістів.
-Чи планується об’єднання з Нововолинською лікарнею?
-Це питання проговорювалося на рівні МОЗ, але на даний час залишається незрозумілим, на яких саме засадах має проходити об’єднання. Фахові юристи обіцяли ознайомити з моделлю і ризиками, які можуть виникнути при об’єднанні. Ризиків буде немало, поки що говорити про об’єднання не є доцільним.
-Нововолинськ досить активно бореться за звання кластерної лікарні, а ось активна позиція нашого міста не проглядається.
- Судячи з візиту заступника міністра охорони здоров’я, все таки перевагу має наше місто. Надіємось, що до наших аргументів віднесуться зважено. Ми довели свою позицію документально, показали діяльністю свого медичного закладу. Активні дії наших сусідів, можливо, і пояснюються тим, що вони відчувають свій програш.
-На сесії пригальмували виділення коштів Ласківській школі. Чим це пояснюється?
- Ми планували переведення котельні Ласківської школи на тверде паливо, але проєктанти вказали на ряд заходів, зокрема, на необхідність наявності резервуару для засобів пожежогасіння. Це дуже дорогий проєкт і ми прорахували, що в школі на даний час мало учнів, і ми визначилися, що ще раз з проєктантами проговоримо ефективність цього заходу і лише після цього приймемо остаточне рішення.
- Яка готовність міста до опалювального сезону? Чи отримано ліміти на енергоресурси?
-По інформації керівництва «Володимиртепло» підприємство готове отримати газ і запустити всі котельні. За інформацією керівника відділення «Волиньгаз» за хорошими розрахунками використано газ і вони готові подати газ в котельні. Якість підготовки внутрішніх теплових мереж покаже початок опалювального сезону.
- Чи є прогнози щодо бюджету на наступний рік?
-Ми вже працюємо над формуванням бюджету на наступний рік. Створена робоча група, яка вже провела засідання. Ризики, звичайно, є. Ми маємо повернути в державний бюджет 300 мільйонів гривень. Сума не мала і викликана тим, що під час військових дій громада отримала значний ріст бюджету по ДФО. Але приріст міняється і в міністерстві фінансів прорахували приріст на одного мешканця і визначили, що він є завищений. Вилучення немале. Ризик і в тому, що важко робити висновки про те, як працюватиме наша промисловість.
-Скільки протоколів склала муніципальна варта за короткий час своєї діяльності?
-Муніципальна варта пройшла відповідне навчання. Я думаю, що мешканці бачать результати діяльності муніципалів. Особлива увага звертатиметься на порушників правил парківки.
-Рішенням сесії виділено кошти на ямкові ремонти вулиць. Які саме вулиці планується ремонтувати?
-Буде підсипано вулиці , де немає асфальтового покриття. Ремонт буде тільки на 4-х вулицях, де є це бетонно-асфальтове покриття.
На закінчення зустрічі журналісти зробили зауваження, що прес-конференція повинна носити тематичний характер, а не мати вигляд звичайного брифінгу. Зауваження було взяте до уваги.
Коментарі