Автоматизація та диспетчеризація котелень: як працівники КП «Володимиртепло» готувалися до опалювального сезону

Автоматизація та диспетчеризація котелень: як працівники КП «Володимиртепло» готувалися до опалювального сезону
Автоматизація та диспетчеризація котелень: як працівники КП «Володимиртепло» готувалися до опалювального сезону

Комунальне підприємство «Володимиртепло» турбується про комфорт і затишок в оселях мешканців Володимира під час опалювального сезону. Тому для якісної та безперебійної роботи у холодну пору року у міжопалювальний сезон підприємство проводить великий комплекс заходів.
Впроваджуються різноманітні сучасні технології, які дають можливість зменшити втрати тепла в трубопроводах системи опалення. Це дозволяє підвищити надійність наданих послуг споживачам. У міжопалювальний період “Володимиртепло” провело обслуговування 18 котелень, проведено гідравлічні випробування та ремонт теплових мереж.
Загалом, проведено такі заходи з підготовки:

 • промивку котлів та водопідігрівачів;
 • поточний ремонт димососів, вентиляторів, насосів та електродвигунів;
 • ремонт та регулювання запобіжних та зворотних клапанів;
 • проведено ревізію та ремонт запірної арматури та газової автоматики;
 • роботи з підготовки хімводоочищення;
 • ремонт обмурівок та топок котлів;
 • ревізію вибухових клапанів котлів та газоходів;
 • ревізію та ремонт автоматики котлів, приладів та засобів вимірювання;
 • повірку контрольно-вимірювальних приладів і способів автоматизації, водомірів, теплових лічильників, коректорів газу.

Окрім цього, працівники підприємства замінили на нові і сучасні, попередньо ізольовані, майже 516 метрів погонних старих трубопроводів теплової мережі на ділянках:

 • біля будинку на вул. Луцькій, 174 загальною довжиною 34 м п., між житловими будинками на вул. Роксолани, 6 та 8 загальною довжиною 28 м п., а також поруч із будинком №112 на вулиці Ковельській довжиною 104 м п.;
 • від теплової камери до житлового будинку на вул. Луцькій, 213 довжиною 322 м п., придбаних за кошти міського бюджету, до житлового будинку на вул. Луцькій, 172 довжиною 28 м п.

Вищезазначені роботи із заміни та облаштування тепломереж проводилися силами працівників підприємства.
Цьогоріч завершено роботи з автоматизації та диспетчеризації котелень на вул. Драгоманова, 20-К та на вул. Луцькій, 221-К для переведення котелень на роботу в автоматичному режимі.
На котельнях вул. Луцької,168-К та вул. Сагайдачного, 7-К підрядна організація за кошти міського бюджету проводить роботи з капітального ремонту із заміною газових котлів на твердопаливні потужністю 1,5 мВт з роботою на щепі.
Також підрядники активно ведуть роботи з реконструкції теплових мереж котельні на вул. Шевченка, 8-К – Ковельській,12-К, що будуть завершені до початку опалювального періоду. В результаті буде проведено заміну теплових мереж у центральній частині міста на попередньо ізольовані трубопроводи і споживачі підвальних котелень на вул. Ковельській,12-К, вул. Князя Василька, 3-К будуть підключені до котельні на вул. Шевченка, 8-К, що в перспективі дасть змогу вивести підвальні котельні з експлуатації.
Проведено заміну насосного обладнання системи опалення на помпи імпортного виробництва з частотним регулюванням на котельнях вул. Шевченка, 8-К, вул. Луцькій, 221-К та двох насосів на вулиці Шевченка, 73-К, а також заміну підвищувальних насосів холодного водопостачання на центральному тепловому пункті № 2 на вул. Ковельській, 111-К, на котельні вул. Луцької, 103-К і 4-х насосів системи опалення котелень на вул. Луцькій, 103-К; Ковельській, 106-К; Луцькій,168-К;  Сагайдачного,7-К.
Встановлено чотири частотні перетворювачі на двигуни димососів котелень на вул. Устилузькій, 29-К, Луцькій, 146-К, Котляревського, 10-К. За кошти міського бюджету підприємство у 2023 році встановило 24 вузли обліку теплової енергії в житлових будинках та розпочало встановлення ще восьми.
Підприємством уже виконано усі ремонтно-профілактичні роботи для початку опалювального сезону та повністю забезпечено необхідну кількість твердого палива на цей опалювальний період.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: