Назвали причину зволікання з реконструкцією пункту пропуску «Устилуг»

Назвали причину зволікання з реконструкцією пункту пропуску «Устилуг»
Назвали причину зволікання з реконструкцією пункту пропуску «Устилуг»

Реконсрукцією пункту пропуску «Устилуг» не займаються через нестабільність, яку переживає митна служба в останні роки. Про це розповіла депутатка Волинської обласної ради Валентина Черниш, інформує “12 канал”. На її думку, реконструкцію і досі не провели, бо на митниці останнім часом не було стабільності, а також через складність процедури отримання проєктно-кошторисної документації.
«Устилуг» – це болячка одна з найбільших, тому що гроші були виділені, проєкт зроблений, а реконструкція не була проведена. Ми зараз говоримо про те, що виділяють гроші на «Ягодин». Так, там теж необхідна модернізація. Але щоразу, коли ми виходимо на переговори з нашими польськими колегами про наступні кроки (а у нас там далі – «Адамчуки – Збереже», «Кречів – Крилов»), нам згадують: а що ж із «Устилугом»? Насправді це дуже плачевно.
Останні два роки на митниці не було сталості… Виділити гроші з державного бюджету – це ж не просто запланувати щось у закон України про бюджет на поточний рік. Щоб його запланувати, треба мати скореговану на час подачі проєктно-кошторисну документацію, яка повинна пройти державну експертизу про те, що вона відповідає державним будівельним нормам. А це чималенькі гроші», – розповіла Валентина Черниш.
До того ж, це бюджетні гроші, за якими потрібен величезний контроль, щоб не було зловживань з будівельниками, розповіла депутатка.
«Для того, щоб закласти певні гроші, треба мати проєкт, який би пройшов експертизу. І про це потрібно думати заздалегідь. Тобто, якщо ви хочете наступного бюджетного року щось мати, ви повинні мати проєктно-кошторисну документацію вже цього року», – стверджує Валентина Черниш.
За її словами, Волинська митниця останні два роки кілька разів реорганізовувалася.
«Проблема була в тому, що сама митна служба не була готова до серйозних стратегічних інфраструктурних проєктів. Думаю, зараз усе зміниться, буде вже якась стабільність і ми все-таки зможемо добудувати цей пункт пропуску. Наскільки я розумію, ми тепер його зробимо не тільки для автомобілів до 3,5 тонн. Поляки зараз серйозно налаштовані на те, щоб там облаштувати додаткову можливість перевезення вантажів бусами понад 3,5 тонни, тому що для них Україна цікава як ринок збуту, їм цікава українська продукція. І інтенсивність буде набагато більша, якщо ми зробимо там нормально перехід із нормальними засобами контролю продукції, яка везеться, і, звісно, дороги. Поляки зі свого боку роблять дороги. Вони готові робити все, щоб інтенсифікувати нашу передусім економічну співпрацю. А ще є величезний туристичний потенціал, тому мусимо ще й стимулювати перетин кордону людьми, які могли б дізнаватися про історичну, культурну спадщину одне одного. І зацікавленість така є», – наголосила Валентина Черниш.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: