Ціни на ранні овочі не знизяться до початку літа

Публікації

Ціни на ранні овочі не знизяться до початку літа
Ціни на ранні овочі не знизяться до початку літа

Ціни на ранні овочі відкритого ґрунту залишаться високими до початку літа. Причина – несприятливі кліматичні умови на півдні України і, як наслідок, часткова втрата врожаю.
Про це повідомляє Agravery.com з посиланням на пресслужбу Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).
«Так, в Миколаївській області під час зворотних заморозків озима цибуля, плантації суниці садової та малини вимерзли в середньому на 30−40%, а в деяких господарствах – на 100%», – розповідає Олег Калінін, фахівець з розвитку плодоовочевого ринку Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) в Миколаївській області та фонду Laska.
За словами Едуарда Дембінова, фахівця з розвитку плодоовочевого ринку UHBDP в Херсонській області та ГО «Земля Таврії», з початку березня кілька разів на ґрунті температура опускалася до мінус 3−4°С, один раз до мінус 12°C. Тож не дивуйтеся, що ціни на редис та молоду капусту зараз настільки високі.
«Торік у цей час оптова ціна редису становила дві гривні, і виробники масово викидали овочі у посадки біля ринку в Великих Копанях, а сьогодні редис оптом коштує 35−38 гривень. На півдні України через дощову погоду, яка тримається вже кілька тижнів, досі не висадили картоплю у відкритий ґрунт. Затримується на два тижні і посадка білої, червоної і ріпчастої цибулі», – підкреслює Дембінов.
Зазначається, що вологість землі настільки висока, що трактор просто провалюється. Так що врожай цих культур слід очікувати не в середині літа, а вже в серпні.
«На ціну вплине і підвищення тарифів на електроенергію, так як всі види упаковки стануть дорожчими: сітки, ящики, коробки. Цього року спостерігається різкий стрибок цін на агроволокно, тепличну плівку, подорожчали насіння та добрива. Послуги сезонних працівників також стали дорожчими на 10−15 грн і становлять 45−50 грн за годину», – пояснюють плодоовочівники.
Разом з тим, Едуард Дембінов додає, що фермери Херсонщини цього року скоротили площі під овочевими культурами в середньому вдвічі.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: