Волинські аграрії пояснили, чому дорожчає олія

Публікації

Волинські аграрії пояснили, чому дорожчає олія
Волинські аграрії пояснили, чому дорожчає олія

Ціни на деякі продукти продовжують шокувати українців.
Серед «рекордсменів» по зростанню вартості – олія. За останній рік вона подорожчала приблизно вдвічі, її нині важко знайти менше ніж 60 гривень за пляшку. Фахівці кажуть: причина проста – здорожчав сам соняшник. Чи дійсно це так, журналісти 12 каналу дізнавалися у волинських господарників, які саме на повну збирають урожай олійної культури. 
Зернові відбули і взялися до олійних культур. Комбайнери знову у волинських полях з ранку до смерканку, адже на часі збирання соняшника. Кажуть, що раніше роботи не починали через високу вологість, втім останній тиждень жнива киплять.
Сонях – доволі популярна культура на Волині. До прикладу, у господарстві «Перлина Турії» цьогоріч нею засіяли більше ніж 700 гектарів. Третину, ділиться агроном фермерського господарства «Перлина Турії» Ігор Грицюк, вже обмолотили. Починали, каже, коли рівень вологості в полі був 15% – зараз показники опустилися до восьми.
Наразі, ділиться, врожайність тішить, бо ж і минулого року збирали близько 35 центнерів з гектара. Далі культура проходитиме очищення, і таки ще доведеться досушувати. Тоді вже продаватимуть насіння партнерам, які робитимуть з нього олію. Тож зараз сподіваються лише на хороші погодні умови, аби в терміни впоратися з обмолотом.
Усього на Волині цьогоріч засіяли соняшником 36 тисяч гектарів землі, розповідають фахівці. Як обійдеться без злив, то за тиждень-другий місцеві господарники уже зберуть увесь урожай.
Ціни ростуть не лише на олію, а й на сировину. Це підтверджують і господарники. Та й біля соняшника, додають, треба походити не менше, як біля інших культур, аби був хороший врожай.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: