Боротьба з колорадським жуком

Боротьба з колорадським жуком
Боротьба з колорадським жуком

Народні способи 
Багато городників у якості засобів від колорадського жука використовують народні поради. Вони перевірені роками і справді можуть бути ефективними проти цього шкідника, особливо якщо популяція на ділянці невисока. 
Якщо грядок з картоплею або помідорами мало, можна використовувати старий перевірений спосіб – збір жука вручну. Жуків та личинок збирають у банку з міцним соляним розчином на дні. Давити в міжряддях личинок не рекомендується, хоча багато хто робить цю помилку. 
Непоганий ефект дає опудрювання рослин попелом. Робиться це рано-вранці, коли на листках є роса, або після дощу. Розрахунок використання попелу такий: на сотку посадок потрібно 10 кг попелу. Ефект від застосування помітний через 1–2 доби. Проводити процедуру до початку цвітіння потрібно раз на 14 днів, після цвітіння – раз на місяць.
Також можна міжряддя посипати тирсою сосни або берези, шкідник не буде масово атакувати таку ділянку. До цвітіння проводять процедуру раз на 2 тижні, після – раз на місяць.
Є також рецепти настоїв і відварів, які, за спостереженням досвідчених городників, показують ефективність проти жука. Наприклад, настій соняшника. Потрібно 0,5 кг квіток соняшника настояти в 10 л води 3 доби. Настій із чистотілу роблять так: наповнити відро рослинами, залити водою і кип’ятити близько 15 хвилин. 0,5 л готового відвару додають в 10 л води і обприскують рослини.
При обприскуванні рослин, коли стоїть тепла погода без вітру, листові пластини повинні бути сухими. Проводити обприскування краще ввечері, щоб на сонці рослинний настій не втратив своїх властивостей. У розчин можна додати господарське мило, тоді він буде краще прилипати до листя.
Приготовлені розчини потрібно відразу ж використовувати. Рекомендований час – 2-3 години. 
Препарати для захисту рослин від жуків
Кращими засобами від колорадського жука залишаються інсектициди. Цей шкідник живе в наших краях досить давно, і виробники захисних засобів постійно розробляють нові препарати, які атакували б жука, але наносили мінімум шкоди посадкам рослин і навколишньому середовищу. Сьогодні ринок пропонує широкий вибір препаратів проти небезпечного шкідника пасльонових культур, і про деякі з них хочемо розповісти.
«Ампліго» – інсектицид проти колорадського жука, у якого дві діючі речовини: одна блокує центральну нервову систему, інша – роботу м’язів жука. Інсектицид добре прилипає до листкової поверхні, що продовжує захисний період препарату. За сезон можна провести 2–3 обробки препаратом. 
«Енжіо» – ще один ефективний засіб від колорадських жуків. Особливість інсектициду в тому, що його ефективність не знижується при знижених і підвищених температурах, а також у посушливих умовах. У «Енжіо» тривалий період захисту – 20 днів.
«Прованто Максі» – інсектицид для боротьби з небезпечним жуком на помідорах і картоплі. Вносити препарат можна з крапельним зрошенням. Він малотоксичний для людини, яка працює з ним, і навколишнього середовища. Крім основної функції, препарат також підтримує додаткову стійкість у  рослинах до посухи, холоду, спеки. 
«Антиколорад Макс» – засіб від колорадського жука, який не викликає резистентності у шкідників. Інсектицид починає швидко діяти, жуки гинуть відразу після обробки. Крім того, засіб містить мікроелементи, необхідні рослинам, а також виявляє антистресовий захист. Препарат безпечний для людей і навколишнього середовища. 
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: