ЄС надасть грант на розвиток реабілітаційних послуг для Володимирського ТМО

ЄС надасть грант на розвиток реабілітаційних послуг для Володимирського ТМО
ЄС надасть грант на розвиток реабілітаційних послуг для Володимирського ТМО

Волинь захистила сім поданих на фінансування Євросоюзом проєктів у галузі медицини, серед яких грант з розвитку реабілітаційних послуг для Володимирського ТМО. Відповідне рішення ухвалив Спільний моніторинговий комітет Програми Interreg NEXT Польща-Україна 2020-2027, третє засідання якого відбулося у Варшаві.
Про це повідомляє Волинська обласна рада.
Теперішній раунд відбору заявок, поданих на перший конкурс пропозицій у рамках великої програми транскордонного співробітництва, покликаної покращити якість життя мешканців східних воєводств Польщі та західних областей України, був присвячений напрямку «Здоров’я». Загальна сума передбаченого грантового фінансування цього сету становить майже 40 млн євро. Він націлений на забезпечення рівного доступу до медичної допомоги, зміцненню стійкості системи охорони здоров’я, включаючи первинну допомогу та сприяння переходу від інституційної до сімейної медицини та догляд на рівні громади.
На відкритому конкурсі загалом було зареєстровано 115 заявок, 20 проєктів комітет погодив для отримання гранту, серед них і 7, поданих від Волині.
Йдеться про три проєкти, які реалізовуватиме Волинська обласна клінічна лікарня:

  • це створення центру нейрохірургії, який стане третім регіональним в Україні;
  • посилення технологічної компоненти у розвитку урології
  • медично-науковий проєкт з офтальмології.

А також гранти з розвитку реабілітаційних послуг – Володимирське медичне територіальне об’єднання, покращення допомоги людям з інфарктами та інсультами у Луцькій громаді, створення транскордонної телемедичної діагностичної та терапевтичної платформи для лікарів і пацієнтів та націлений на профілактику і зміцнення здоров’я мешканців Луцького району.
Сукупна вартість «волинського портфеля» проєктів перевищує 6,5 млн євро, їх упродовж 2 років область впроваджуватиме у партнерстві з Люблінським, Підкарпатським, Підляським і Мазовецьким воєводствами.
Нагадаємо, вкінці серпня у Володимирі представили проєкт майбутнього реабілітаційного центру для військових, який планують збудувати на базі «червоної лікарні». Головний корпус хочуть зберегти. Також на території планують нове будівництво. На другому поверсі у новому корпусі будуть розташовані комфортабельні кімнати перебування пацієнтів. На першому поверсі прийматимуть пацієнтів, також там розташують рецепцію.
Крім того, у новій будівлі передбаченні лікувальні ванни, басейн, зал лікувальної фізкультури з тренажерами. Також планують облаштувати зону відпочинку із кінотеатром, ігровою частиною, зоною читання. Даний об’єкт є досить дороговартісним. На реконструкцію реабілітаційного центру планують витрати понад 100 млн грн.
У середині жовтня завершили демонтаж старих споруд. Їх розпочали вкінці вересня. Нардеп Ігор Гузь, під час візиту у Володимир, відзначив важливість даного об’єкта, враховуючи нинішню ситуацію в країні та зручне місцерозташування та велику територію, де облаштують усе необхідне для реабілітації військових. Також цього року до даного майданчика планують підведення мереж каналізації та водопостачання. На це уже виділялися кошти на минулій сесії.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: