Сейм Литви закликав ЄС надати Україні статус кандидата

Сейм Литви закликав ЄС надати Україні статус кандидата
Сейм Литви закликав ЄС надати Україні статус кандидата

Сейм висловлює готовність всіляко підтримувати Україну на шляху до членства у ЄС.
Сейм Литви одностайно проголосував за резолюцію, у якій закликає ЄС невідкладно надати Україні статус кандидата на вступ та почати переговорний процес про членство.
Про це повідомляє "Європейська правда".
У резолюції зазначають, що Україна вже понад 10 років тому почала рух до членства, останні 5 років зміцнює зв’язки з Євросоюзом завдяки Угоді про асоціацію, а надання Україні статусу кандидата підтримає зараз українців.
"Прийняття до ЄС країни, народ якої продемонстрував неймовірну волю й рішучість у боротьбі за європейські цінності, надихатиме і посилюватиме європейську родину. Зараз, коли тривають наші дебати, в Україні гинуть діти, російські війська атакують цивільну інфраструктуру, пологові будинки й атомні електростанції. Це боротьба Давида й Голіафа, і кожен з нас, як кожна суверенна держава, у тому числі ЄС, стоїть перед вибором - з ким ми? Чи не зробили ми помилку, не почавши перемовини про членство раніше? Можливо, тоді ми б мали іншу реальність сьогодні", - зазначила голова парламентського комітету із закордонних справ Лайма Андрікієне, презентуючи текст резолюції.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський закликав ЄС посилювати санкції проти Росії,  щоб Москва сіла за стіл переговорів і завершила війну проти нашої держави.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: