Як правильно висаджувати розсаду

Як правильно висаджувати розсаду
Як правильно висаджувати розсаду

Правильне висаджування розсади забезпечить багатий урожай овочів.
Щоб ваша розсада не хворіла і швидко прижилася, її потрібно правильно і своєчасно посадити у відкритий ґрунт на постійне місце.
Будь-яке пересаджування для рослин – це завжди стрес. Наше завдання – зробити все можливе, щоб молоді рослинки помідорів, огірків, баклажанів, перцю, капусти перенесли пересадку з мінімальним стресом.
Висаджування розсади на постійне місце залежить від:
• горщичків, у яких вирощували розсаду;
• віку і розміру рослин;
• культури;
• загартовування до умов відкритого ґрунту.
Розсаду, яка росла в торф’яних горщиках або таблетках, висаджувати найпростіше, коріння залишається неушкодженим, рослини не отримують жодного стресу. Їх висаджують із торф’яними горщичками чи з таблетками,  опускають у підготовлені ямки і присипають ґрунтом, який навколо коріння ущільнюють з усіх боків руками, щоб не було порожнечі, рясно поливають.
Якщо рослини росли в картонних або паперових стаканчиках, то стаканчики розрізують ножицями вздовж і акуратно виймають з них рослини, постійно тримаючи їх за стебло і намагаючись не порушити земляної грудки. Але все ж коріння може мінімально пошкодитися. Потім кожен саджанець опускають у лунку, присипають ґрунтом, добре ущільнюють і поливають.
Перед витягуванням із пластмасових горщичків розсаду потрібно рясно полити, щоб земляна грудка стала не просто вологою, а мокрою. Тоді ґрунт не буде розпадатися при пересадці й рослини майже не постраждають.
Потрібно акуратно зім’яти стаканчики зі всіх боків (щоб не пошкодити коріння), далі витягуємо розсаду: однією рукою тримаємо стаканчик, а іншою – витягуємо за нижню частину стебла рослини. І разом із грудкою землі опускаємо її в лунку.
Із загального ящика розсаду витягають за допомогою негострого ножа чи спеціальної маленької лопатки. Перед тим як викопати рослини із загальної ємності, ґрунт нарізують на квадрати, в центрі яких розташовується розсада. Потім лопатку заглиблюють у землю поруч із саджанцем, нахиляють його, підкопуючи і витягуючи рослину з грудкою землі. Викопані саджанці складають по кілька штук в ящик, неглибоке відро, таз або іншу подібну ємність. Потім їх висаджують у парник, теплицю або на грядку.
Саджанці, вирощені в ящику, приживуться краще, якщо їх переносити до місця постійного висаджування по одному одразу після витягування із загальної ємності. Коріння саджанців з усіх боків присипають землею, після чого акуратно досипають землю, ущільнюють її руками (особливо навколо стебла) і рясно поливають водою.
Загартовування розсади
Щоб розсада перенесла пересаджування з мінімальним стресом, її потрібно загартувати до умов навколишнього середовища. За декілька днів до висаджування розсади у відкритий ґрунт її потрібно винести на відкрите повітря спершу на 15 хв., потім на 30 хв., годину, дві… Аж тоді висаджувати на постійне місце.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: