Приготуйте тару для розсади своїми руками

Приготуйте тару для розсади своїми руками
Приготуйте тару для розсади своїми руками

Вирощуванням у будинку розсади займається більшість городників. Посів насіння здійснюють в ящики. Під тару пристосовують будь-коробки, наявні в господарстві. У магазинах продаються спеціальні касети, але їхнім недоліком є висока ціна. Саморобні ящики для розсади можуть вийти нітрохи не гірше від заводських виробів, треба лише включити фантазію і докласти максимум зусиль.
Щоб заощадити на покупці магазинних ящиків, овочівники вдаються до хитрощів. Вдома чи на смітнику завжди можна знайти банки, пачки, пластикові пляшки. Це - не сміття, а відмінна тара для вирощування розсади. Якщо набір ємностей згрупувати, вийде саморобний аналог касети. 
Тара з пластика
Будь пластик не можна вважати екологічно чистим матеріалом, але якщо він підходить для продуктів харчування, то і розсаді не зашкодить. Саморобну касету вийде зробити з пивних пляшок, тари для сметани, йогурту. Підійдуть навіть будь-які ПЕТ-пляшки. Треба лише відрізати верхівку, щоб вийшла баночка.У кожному стаканчику важливо зробити дренаж. В іншому випадку накопичується волога, яка спряє утворенню гнилі. Для дренажу досить дно склянки 3 рази продірявити шилом.
По одній ємності переставляти на підвіконня незручно. До того ж з дренажних отворів після поливу буде витікати вода. Стаканчики треба згрупувати так, щоб вийшов ящик для розсади з піддоном, де і будуть збиратися надлишки вологи. Найпростіший варіант – знайти пластиковий контейнер з овочів і встановити всередину баночки. Щоб вода після поливу не витікала на підвіконня, контейнер можна поставити на звичайний столовий піднос. Він і зіграє роль піддону.
Якщо вирощування теплолюбної розсади вимагає створення парника, то при обрізанні ПЕТ пляшки не варто викидати верхню частину. Після посіву насіння верхівку назад насаджують на стаканчик. Відкручуванням і закручуванням пробки регулюють надходження свіжого повітря в парник.
Тара з фольгованих пачок
Зібраний ящик для розсади своїми руками повинен бути не тільки гарний, але і добре утримується тепло біля коренів рослин. З цим завданням відмінно справляються паперові коробки тетрапак. Тара для соку, молока та інших напоїв всередині має фольговане покриття. Воно не дає паперу розмокати, а також захищає вміст тетрапака від різких перепадів температур.
Для кореневої системи розсади фольговане покриття збереже тепло. 
Щоб виготовити ящики під розсаду, тетрапаки розрізають навпіл. Можна використовувати не тільки нижню, але і верхню частину. Пробка з тетрапака виступає не сильно, що дає можливість встановити другу половинку в загальний контейнер.
Паперові склянки
Непогані ящики для розсади вийдуть, якщо контейнер заповнити паперовими стаканчиками. Найпростіше тару зробити з нарізаної шматками картонної труби, застосовуваної для намотування плівки, фольги й іншого подібного матеріалу.
Якщо під рукою такої заготовки немає, стаканчики роблять з газет. 
Як шаблонного підстави беруть будь балон від дезодоранту або пластикову 
Тара з жерстяних банок
Будь-яка консервна банка стане відмінною ємністю для вирощування розсади, яку можна встановити в ящик. Цілком використовувати тару небажано. Навесні при висадці на грядку з жерстяної банки складно буде витягти рослину з грудкою землі.
Для модернізації знадобляться ножиці по металу. Відрізати доведеться не тільки нижню частину банки з дном, але і верхню частину, щоб не заважав обідок. Вийшла жерстяна трубка. Тепер зверху і знизу роблять по два надрізи, але метал не розсовують.
Стакани без дна ставлять у пластиковий контейнер із суцільним днищем, щільно заштовхують ґрунтом і виконують посів. Зайва вода після поливу буде вільно витікати в ящик. Навесні при висадці розсади згадують про надрізи на банках. Бляшані стінки розсовують, стакан розширюється, і рослина з грудкою землі вільно випадає з тари.
Розбірний контейнер
Розбірний ящик під розсаду своїми руками зручний тим, що навесні його деталі легко знімаються, а розсада разом з грудкою землі акуратно вивалюється на грядку. Гарний контейнер вийде з висувного відсіку старої шафи. Фанерне дно перфорують тонким свердлом і видаляють частину кріплення. Ящик під час вирощування розсади постійно стоїть на піддоні. Навесні видаляють решту кріплення дна, і фанера разом з землею та розсадою вивалюється, залишаючись акуратно стояти на грядці.
Рослинам для розвитку потрібне світло. Щоб зробити ящик для розсади з підсвічуванням, на стійках закріплюють люмінесцентний або світлодіодний світильник. Традиційна лампочка розжарювання не підійде, так як вона виділяє більше тепла, ніж світла.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: