В Успенському соборі Володимира-Волинського призначили нового настоятеля

Публікації

В Успенському соборі Володимира-Волинського призначили нового настоятеля
В Успенському соборі Володимира-Волинського призначили нового настоятеля

6-го січня з благословення митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став протоієрей Олексій Никитюк.
Про це повідомляють на сайті Володимир-Волинської єпархії УПЦ.
Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. З 10 років хлопець ріс без батька, котрий відійшов у вічність, а його вихованням займалась мама. У вільний від сільської роботи час Олексій відвідував Почаївську лавру, яка знаходилась неподалік від його села.
Важливу роль у духовному становленні юнака відіграв також тодішній намісник Почаївської лаври архімандрит Миколай (Шкрумко), нині покійний митрополит Іжевський та Удмуртський, у якого Олексій згодом став іподияконом. Він став духовним наставником Олексія і підтримав його у бажанні вчитися у духовній семінарії, благословив його на навчання, давши рекомендацію і характеристику.
У 1984 році Олексій вступив до духовної семінарії, подолавши конкурс у чотири особи на місце. Закінчивши семінарію у 1988 році, Олексій вступив до Духовної академії.
Після закінчення навчання, на початку 90-х років, вже одруженим, випускник повернувся додому, на Тернопільщину. З 1991 року в Почаєві почало діяти духовне училище, куди й був, згідно розподілу, направлений на посаду інспектора училища отець Олексій.
У 1996 отець Олексій прибув у Свято-Успенський храм у Володимир-Волинський, де служив 20 років.
У 1997 році з благословення керуючого архієрея, отець Олексій заснував регентську єпархіальну школу, яка в 2004 році, була реорганізована в Духовне училище, та до 2018 року працював там на посаді ректора, а пізніше на посаді викладача Церковно-Богослужбового уставу.
Окрім викладацької роботи отець Олексій очолював також паломницький центр Володимир-Волинської єпархії й організовував паломницькі поїздки по святих місцях. За своє життя він уже побував в Єрусалимі, на Святій Горі Афон, а також у багатьох святих місцях України, Росії, Греції, Білорусії, Польщі, Румунії, Болгарії, Прибалтики.
Неодноразово відзначений високими церковними нагородами.
З цієї нагоди, 6-го січня митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир очолив у кафедральному соборі всенічну службу, під час якої вручив указ про настоятельство, новому настоятелю Свято-Успенського кафедрального собору, протоієрею Олексію Никитюку.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: