«Співзасновниками фестивалю «Український коровай-сузір’я» бажають стати територіальні громади»

«Співзасновниками  фестивалю «Український коровай-сузір’я» бажають стати територіальні громади»
«Співзасновниками фестивалю «Український коровай-сузір’я» бажають стати територіальні громади»

Про основні моменти підготовки до улюбленого осіннього дійства жителів міста і району ми розмовляли із заступником голови Володимир-Волинської райдержадміністрації Андрієм Сторонським.
Фестиваль «Український коровай-сузір’я» давно став улюбленим святом Володимирщини. Саме тут у всій красі і багатстві представлена національна культура українського народу, етнічні традиції та обряди Волині. 2 вересня відбулася нарада заступника голови Володимир-Волинської райдержадміністрації Андрія Сторонського з представниками громад, які відповідають за галузь культури. Фестиваль відбудеться 26 вересня. Саме про це ми і розмовляли з Андрієм Сторонським. 
-Андрію Мироновичу, як проводитиметься підготовка до фестивалю? 
-Обрано організаційний комітет, до складу якого увійшли очільник Володимир-Волинської райдержадміністрації Юрій Лобач, голова районної ради Віктор Хиць, голови громад. Слід зазначити, що дійство об’єднає 11 громад Володимир-Волинського району, а тому має бути насиченим і цікавим. Кожна громада має створити свій етнокуточок, де представить особливості місцевої етнічної культури, досягнення самобутніх майстрів тощо. Ми хочемо зацікавити гостей фестивалю традиційною випічкою, організувати майстер-класи, у яких візьмуть участь відомі коровайниці, працюватимуть виставки, ярмарки, демонструватимуть весільні та інші народні обряди. Звичайно, ми намагаємося урізноманітнити свято, і це завдання наших працівників культури. Плануємо виставку сільськогосподарської продукції, адже маємо чим похвалитися. Традиційно працюватимуть фотозони та виставки фотографій. Виступатимуть художні колективи. Захід розпочнеться з урочистої ходи від райдержадміністрації до парку «Слов’янський», де і відбуватиметься все дійство. 
-Відомо, що в положення про фестиваль будуть внесені зміни. Із чим це пов’язано? 
-Кожна громада буде включена до засновників фестивалю. До речі, його співзасновниками бажають стати саме територіальні громади. Це дає можливість підтримати ініціативу громад щодо проведення щорічного дійства на території кожної громади. Черговість буде визначена жеребкуванням.
-У фестивалі братиме участь і Володимир-Волинська громада?
-Звичайно, і її представники увійшли в організаційний комітет. Вони були присутні на нараді, на якій обговорювали підготовку до фестивалю. 
-Окрім колективів художньої самодіяльності, чи будуть запрошені відомі митці естради?
-Так, і вже запрошені, хоч поки що прізвищ не називатиму. Уже проведена передоплата. Це питання ще узгоджується. Упевнений, що всі, хто відвідає фестиваль, залишаться задоволені.
-Не можемо не зачепити проблему можливих карантинних обмежень. Поки що ми в зеленій зоні. Але насторожує те, що очікується зростання захворювання. Чи залишаються в силі карантинні вимоги під час проведення фестивалю?
-Будемо сподіватися, що біда нас мине. Хоч волію висловити свою думку і вважаю, що у зростанні захворювання винні наші люди, особливо в сільській місцевості. Нехтують масковим режимом, падає рівень вакцинації. Люди вірять різноманітним слухам про небезпеку вакцинації. Звичайно, карантинні обмеження на фестивалі будуть дотримані. Слідкуватимемо за масковим режимом, за дотриманням дистанції, намагатимемось не допускати дуже великого скупчення людей. Я думаю, люди з розумінням поставляться до цього і ніщо не зіпсує нашого прекрасного свята. 
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: