Власниця відомої крамниці «Фан-Фан тюльпан» Тетяна Борис ділиться секретами квітникарства, а також розповідає про проблеми сучасного бізнесу.
Напевно, на Володимирщині вже всі знають про чудову крамницю «Фан-Фан тюльпан». Це справжнє царство квітів, вишуканих букетних імпровізацій, подарункових сувенірів, кумедних іграшок для дітей, вишивок та серветок. Отож «Фан-Фан тюльпан» – це магазин для всіх, хто любить і розуміє прекрасне.
Цього разу Тетяна Борис забажала поділитися думками щодо майбутнього квіткового бізнесу. Так, це дійсно нелегка справа, яка потребує чималих зусиль, знань, практичних навичок.
-Нині багато людей захоплюються бізнесом, зокрема квітковим. Не володіючи достатніми знаннями, відкривають власні павільйони, а потім потерпають, зіткнувшись із труднощами. Квітковий бізнес не є легким, як дехто думає. Тут необхідні глибокі знання. Основне в нашому бізнесі – це догляд. Продукція, якою ми торгуємо, не може затримуватися тривалий час. За нею потрібно доглядати, знати, коли і чим підлити, коли і як підрізати, інакше квіти втратять свою привабливість і взагалі можуть загинути. А попит на квіти був і буде. На жаль, великі монополії намагаються витіснити малий бізнес. Створюються супермаркети, які заохочують людей низькими цінами. Ми, тобто малий бізнес, не можемо собі дозволити солідні знижки, оскільки у нас інші технології придбання товару і його реалізації, - розповідає пані Тетяна. – Люди купуються на низькі ціни, але згодом повертаються до улюблених квіткових магазинів, тому що нашому товару притаманне головне – якість. Ми постійно боремося за якість наших товарів, доглядаємо квіти. За 12 років діяльності наш «Фан-Фан» здобув популярність. У нас є постійні клієнти, яким ми дуже вдячні, а тому не маємо морального і професійного права обманути надії цих людей. Я, наприклад, заради однієї екзотичної квітки, яку замовляє мій клієнт, готова їхати куди завгодно. Бізнес важкий, але не можна обманювати людей. Працювати потрібно чесно, не зважаючи на труднощі.
Надійними помічницями Тетяни Борис, обличчям крамниці є продавці – Катерина Олексюк та Вікторія Загорська. Вони чудово знають теорію квіткового бізнесу і втілюють її на практиці. Пані Тетяна зізнається, що їй приємно працювати з такими хорошими помічницями, які розуміють свою очільницю, ніколи її не підводять. Вони завжди готові надати клієнту потрібну консультацію щодо догляду за купленими квітами.
Користуючись нагодою, запитую пані Тетяну про те, що турбує багатьох любителів квітів: чому часто гинуть придбані у магазинах вазонні квіти?
-Рослини живі, і з ними потрібно спілкуватися, як із живими, - ділиться пані Тетяна. – Можна розмовляти, ділитися радощами і тривогами, як і з людьми. Правда, тривогами слід ділитися нечасто, бо квіти цього не люблять. Їм до вподоби, коли їх обережно пестять, гладять листочки. На те, що рослини хворіють, впливає декілька причин. По-перше, усе залежить від особистої аури людини, яка доглядає квіти. По-друге, має значення те, що наші вазони вирощені за кордоном, оброблені хімікатами, їм потрібне підживлення. По-третє, необізнаність господинь. Коли купуєте вазон, потрібно все про нього знати: як і коли поливати, чим підживлювати, який має бути ґрунт, які місця полюбляє ця рослина. Необхідна інформація є в інтернеті. Слід пам’ятати, що куплену рослину не можна довго тримати в тому ж самому горщику. Їй потрібно дати час для акліматизації, а далі пересаджувати, лише дізнатися, як саме слід пересадити. Словом, щоб вазони росли, вони повинні стати захопленням.
Наближається осінь, і цікаво, чим нас потішить «Фан-Фан тюльпан», коли почне жовтіти листя. Пані Тетяна повідомила, що неодмінними і постійними осінніми гостями магазину стануть хризантеми, у продажу завжди є орхідеї, популярністю користуються каландіви, антуріуми, спатифіліуми («жіноче щастя»), гузаманії, гарденії, стефанотіси, клівії, амариліси. Узимку підвіконня прикрасять цикламени, найпопулярнішими нині є сансів’єри («тещин язик»), хлорофітуми. Як не дивно, але в тренді сьогодні «вазони минулого». Звичайно, є і нові стилі. Раніше модними були бюджетні букети з травами, зараз переважають композиції без зелені, лише із самих квітів. У тренді – мікс квітів в упаковці з різних видів плівок. Незмінною залишається спіральна техніка, відповідно до якої квіти збираються в букет по спіралі. До послуг клієнтів – виготовлення композицій у картонній, «капелюшній» коробках, у коробці з оазисом. Це дуже зручно. Квіти довго не в’януть, зберігають свою свіжість і привабливість. Продавці допоможуть підібрати квіти з розрахунку на вік та смак клієнта.
І все ж фішкою крамниці залишається чарівний тюльпан. Нині пора весняного красеня минула, але попереду – нові зустрічі з цими дивовижними квітами.
-На осінь знову будуть тюльпани. Взимку і ранньою весною це польські тюльпани, а восени завеземо голландські. Так що ласкаво просимо до нашого «Фан-Фан тюльпана», – запрошує Тетяна Борис.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський
Коментарі