Обрізка і омолодження кімнатних рослин

Обрізка і омолодження кімнатних рослин
Обрізка і омолодження кімнатних рослин

Довгі пагони багатьох рослин можна і навіть потрібно вкоротити, надаючи кущам або деревцям правильної форми. Добре реагують на обрізку ліани. Пагони сингоніум, хої і багатьох інших рослин за зиму дуже витягуються, надаючи рослині неохайного вигляду. Укорочення таких пагонів допоможе квітці наростити нову зелену масу і повернути колишню пишність.
Це стосується не тільки ліан. На фікуси, бугенвілії, пеларгонії, традесканцію і багато інших квітучих та декоративних листяних кімнатних рослин обрізання впливає позитивно. Винятком є рослини, у яких цвітіння відбувається на пагонах, що перезимували. Таким квітам суцільна обрізка протипоказана. Можна лише злегка підкоригувати пагони, якщо це необхідно.
Багатьом старим рослинам можуть знадобитися омолоджувальні процедури, і їх теж краще робити навесні. Для одних омолодження полягатиме у сильній обрізці. Зазвичай це дорослі рослини, саджанці, які втратили форму. А такі квіти, як, наприклад, старі рео або хлорофітум, не омолодити ніякими обрізками. Доводиться заміняти старий екземпляр на укорінений відросток. Навесні «дітки» приживаються дуже добре і через короткий проміжок часу перетворюються на красиві доглянуті рослини.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: