Проєкт команди гімназії ім. О. Цинкаловського отримав грант від Міжнародної організації з міграції ООН

Публікації

Проєкт команди гімназії ім. О. Цинкаловського отримав грант від Міжнародної організації з міграції ООН
Проєкт команди гімназії ім. О. Цинкаловського отримав грант від Міжнародної організації з міграції ООН

За ініціативи дирекції 11 учнів та 15 молодих педагогів Володимир-Волинської гімназії ім. О. Цинкаловського взяли участь у Всеукраїнському проєкті від Міжнародної організації з міграції ООН «Долучайся, взаємодій, створюй: молодь за розвиток згуртованих, сталих громад». Проєкт фінансується Посольством Великої Британії та сприяє зусиллям Уряду України зі зміцнення сталого розвитку та згуртованості громад завдяки залученню молоді. Партнером від Уряду є Міністерство молоді та спорту.
Команда гімназії була відібрана з близько півсотні навчальних закладів України. Наступним етапом стало проходження серії семінарів із фандрайзингу, розробки проєктів, комунікації, охорони довкілля, гендерної рівності тощо, а також участь у триденному практичному навчанні з екологічного моніторингу у форматі онлайн. Під час тренінгів члени молодіжної ініціативної групи мали змогу отримати необхідні знання про мобілізацію ресурсів та розвиток екологічної безпеки.
Після проходження навчання команда Володимир-Волинської гімназії ім. О. Цинкаловського підготувала громадський проєкт «Черв’ячОК», мета якого – соціальна згуртованість та активна участь різних груп громади в охороні довкілля.
Проєкт був відібраний представниками Міжнародної організації з міграції ООН та отримав грант у розмірі до 3 350 фунтів стерлінгів на реалізацію, а також безпілотник для проведення регулярного моніторингу стану навколишнього середовища.
Проєкт «Черв’ячОК» передбачає:

  • Створення на базі Володимир-Волинської гімназії ім.. О. Цинкаловського лабораторії для біоутилізації органічних відходів, опалого листя та розведення каліфорнійських черв’яків для вирішення проблеми забруднення території навчального закладу опалим листям та органічними відходами.
  • Формування екологічної свідомості в учнівської молоді гімназії та захисту гіркокаштанів міста від шкідників.
  • Створення еко-просвітницької зони (територія, облаштована накриттям та місцями для сидіння, топіарами).
  • Створення зони переробки опалого листя та органічних відходів.

Проєкт дозволить вирішити такі проблеми громади:

  • Забруднення території міста, зокрема території Володимир-Волинської гімназії імені О. Цинкаловського, опалим листям, в якому присутні шкідники, та органічними відходами.
  • Відсутність ефективних способів утилізації органічних відходів шкільної їдальні Володимир-Волинської гімназії імені О. Цинкаловського.
  • Спалювання опалого листя, сухостоїв та самопідпали, що призводять до масштабних лісових пожеж.
  • Забруднення атмосферного повітря викидами шкідливих речовин, що утворюються в процесі горіння. 
  • Недостатній рівень екологічного мислення населення громади.

На етапі впровадження проєкту передбачається тісна співпраця з місцевою владою, депутатським корпусом та комунальними підприємствами міста. Результати його реалізації будемо широко висвітлювати у місцевих ЗМІ та на сайті гімназії. 
Керівниками проєкту є Дмитро Рипич, Ірина Беженар, Віталій Кашубський.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: