Проблеми переселенців, великодні свята, реабілітаційний центр для військових були в об’єктиві розмови журналістів із міським головою

Проблеми переселенців, великодні свята, реабілітаційний центр для військових були в об’єктиві розмови журналістів із міським головою
Проблеми переселенців, великодні свята, реабілітаційний центр для військових були в об’єктиві розмови журналістів із міським головою

Ситуація з ремонтом фасаду історичного музею
На це питання міський голова відповів, що нині проведений ямковий ремонт вулиць, укладена бруківка на розі вулиць Павлова та Ковельської. Зараз із призупиненням надходжень капітальних видатків виготовлена документація платежу на ремонт фасаду музею, але з певних причин казначейство поки що не оформило цей платіж. Оскільки всі видатки спрямовані на забезпечення Збройних сил України, цьогоріч ремонт фасаду музею поки що залишається надією. 
Де планується локація писанок
Минулого року громада міста милувалася виставкою писанок у парку «Слов’янський». Цьогорічна локація буде в напрямку від центральної площі до храму Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Інших глобальних локацій у зв’язку з війною не передбачається, оскільки всім потрібно бути насторожі й дотримуватися правил воєнного стану. 
Що зміниться в оплаті праці освітян унаслідок оптимізації
На сайтах міських рад інших областей з’явилося повідомлення про оптимізацію оплати праці освітян. У Володимирі минулого тижня довелося зняти частину освітньої субвенції, яка виділяється з державного бюджету на оплату праці педагогів. Сума становить 9 мільйонів гривень. Виникає проблема з пошуком коштів, аби ліквідувати цей дисбаланс, або ж вводити певні обмеження. Сусідні громади вже вживають заходи для зниження оплати престижності праці освітян. Ідеться про 15% або 5% зменшення в зарплаті вчителів. Очевидно, такі заходи доведеться вжити і в нашому місті. 
Скільки в місті переселенців, чи багато з них працевлаштувалися
Переселенців у Володимирі нині близько 3700 осіб. Їх кількість щодня зростає. У ТМО на роботу влаштувалися до 10 спеціалістів із високою кваліфікацією. Потреба у працівниках залишається, оскільки є чимало вакансій. 
Багато мешканців уже повертаються в Україну, зокрема через наше місто з Польщі до себе на батьківщину. Це люди, які поінформовані про те, що відбувається на території, де вони проживали. В основному це жителі Київської та Чернігівської областей. У Києві повертаються до роботи державні структури. 
Поки що до Володимира повернулося, на жаль, дуже мало школярів. Важко переконати батьків у тому, що вони самі та їхні діти, можливо, займають місця тих, хто більше потребує притулку. Непокоїть і те, що далеко не всі родини з дітьми готові взагалі повернутися назад.
У Володимирі буде реабілітаційний центр для військових
Під час зустрічі першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука з командиром 14-ої ОМБр Олександром Охріменком ішлося про необхідність створення у Володимирі реабілітаційного центру для військових, де передусім надаватиметься психологічна допомога. Це підтверджено досвідом тих країн, у яких велися воєнні дії. Після перемоги воїнам потрібна буде особлива увага. Міська рада звертатиметься до обласної ради з пропозицією стати співзасновником такого центру, але він має бути у Володимирі, тому що тут багато військових формувань.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: