Обсяг «тіньової» економіки оцінили в 50%

Публікації

Обсяг «тіньової» економіки оцінили в 50%
Обсяг «тіньової» економіки оцінили в 50%

Всі торгові операції, які вважаються тіньовими, склали більш ніж половину в загальній кількості. За оцінками експертів, лише 40% угод проводяться офіційно через фіскальні апарати, тому належать до офіційного ВВП країни.

Тим часом існує дослідження, виконане однією з шанованих у фінансовому світі компаній — консалтинговою компанією Ernst & Young, в якому відсоток тіньової економіки в Україні відзначений на рівні 24%. На цей час це занадто оптимістичний прогноз, але навіть він вважається для країни дуже поганим.

Раніше повідомлялося, що в Україні активно розвивається ще й тіньовий ринок борошна. В Україні у 2020 році скоротилося виробництво борошна. При цьому 40 відсотків обороту українського борошна не входить в загальний обсяг переробки. У Союзі борошномелів України сказали, що асоціація давно домагається державного ліцензування.

Крім цього є і тіньовий ринок овочів. За оцінками фахівців частка комерційного ринку овочів в країні охоплює близько 60 млрд гривень, проте успіху галузі сильно заважають тіньові схеми. Про це свідчать дані Української плодоовочевої асоціації.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: