Криниця Франкової мудрості «Не бійтеся! Се я!»

Криниця Франкової мудрості «Не бійтеся! Се я!»
Криниця Франкової мудрості «Не бійтеся! Се я!»

Не месія єврейського народу, не із роду Давидового, а від непорочної Марії, зачатий від Духа святого, а не від Йосипа, і місія його була чітко визначена. Ми повинні сприймати Христа, що він від самого початку був з Отцем і належав до Божого світу. Він прийшов як носій правди у ворожий Богові світ. Поки ми не збагнемо, що є світло, а що є темрява, то ніколи не зможемо вийти на світло. А якщо ми не вийдемо на світло, то та темрява буде розмовляти з нами від імені світла. Вона нав’яже нам ворожий Богові світ як такий, що Богом обраний, для якого сам Бог є боржником. І ніяк не може той Бог повернути так, щоб дати тій темряві в руки всю землю. Вони визнають лише себе, як зерно горіха, а всі решта – це лушпиння, і воно повинне їм служити. А так як перед ними закрита мудрість неба, вони не можуть прийти і поклонитися Синові людському, як це зробили волхви, і принесли вони не золото, бо народжене маля було для них золотом. Син людський прийшов у світ, щоб була сестра і був брат. Так мало бути і за розумінням Шевченка.
Не богом вибрана, а мерзенна Іудея зробила те, на що була спроможна, зробила спробу розіп’яти Світло, але Світло розіп’яти не можна. З усіх учнів Христа тільки один пішов із ним на Голгофу. А решта де поділися? Не встояли, захиталися… Тільки один вистояв і пішов до кінця. Ось і ми так розбіглися, коли перестали розуміти, де Світло, а де – темрява. То і діяли так, що не самі хліб вирощували, а створювали якусь комуну, де все мало бути спільним. Хоч Учитель застерігав: коли людина нічого не має зі своєї праці, то вона є рабом. І щоб вийти із нужди, людина через обман опиняється в багні утопічних більшовицьких ідеалів, де говориться, що має бути одне стадо і один пастир, якесь братерство, рівність. А їсти хочеться, тому і ховаються за святого Духа, щоб під їх прикриттям класти зароблені кошти під ноги новітніх апостолів. Зазнавши страху, Петро тричі відрікся від свого Вчителя, хоч ім’я його означало «Камінь», тобто скеля, на якій мала б відбутися Церква світла і правди. Ось так і виник світ підмінених понять. 
Темрява не може зрозуміти, що світ не житиме за її правилами. А тому і лякають світ Армагеддоном. Урятуватися можна лише тим, щоб пізнати Світло. Це Світло є Христос, який приніс любов між усіма людьми. Місія темряви протилежна, аби витравити з людини усе Боже і людське, забрати в неї пам’ять роду і ліквідувати її як власника, перетворити на біоробота, який позбавлений засобів для існування і змушений виконувати волю того, хто забрав у нього продукт його праці і діє за програмою темряви. 
Місія темряви йде до кінця, і настає час Світла. Іван Франко першим сказав народу: «Не бійтеся! Се я!» Правда допоможе вам пізнати і зрозуміти самих себе, повернутися у рами своєї нації. А ще – жити у своїй національній державі, у якій ви відбудетесь як українці. Неволя знищує людину, а не вдосконалює, і вона наклала на нас свій відбиток, а тому ми так будуємо свою національну державу. 
Дмитро Себій, с. Верба, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: