«До Дня міста вишиємо бісером гербову мапу України. Запрошуємо всіх бажаючих долучитися!»

«До Дня міста вишиємо бісером гербову мапу України. Запрошуємо всіх бажаючих долучитися!»
«До Дня міста вишиємо бісером гербову мапу України. Запрошуємо всіх бажаючих долучитися!»

Такий заклик майстриням Володимирщини кинула власниця крамниці «Скриня  рукодільна» Тетяна Пагуба.
Людство, наче квітник на блакитній клумбі планети, розмаїте не тільки за національною приналежністю, а й за захопленнями і ремеслами. Проте саме за спільними інтересами люди й об’єднуються. Так виникають цілі спільноти. Завдяки соціальним мережам, нині в одну спільноту об’єднуються ті, хто живе за тисячі кілометрів одне від одного. І у нас, в Україні, є одна креативна спільнота – любителів вишивки бісером. Члени цієї спільноти діляться досвідом та цікавими ідеями. 
 На допомогу вишивальницям прийшли виробники. І ось львівська  фірма «Солес», якою керує Олег Стечкевич, розробляє схеми вишивок патріотичного та релігійного спрямування. Фірма шукає талановитих художників, які створюють гарні образи, краєвиди українських міст, і закуповує ці вироби, на основі яких робить заготовки для вишивання бісером. Про це нам розповіла власниця магазину «Скриня  рукодільна» Тетяна Пагуба.
-Ми давно співпрацюємо з цією фірмою, - каже Тетяна Юріївна. – У нас широкий асортимент їхньої продукції. 27 травня Олег Стечкевич виклав на своїй сторінці у соцмережі новий проєкт – схему під назвою «Не журися, Україно!». До реалізації цього проєкту закликають жителів з усіх куточків України.
Перед очима – дивовижна схема, що копіює мапу України. На контурах кожної з областей –  історичний герб обласного центру. Внизу безсмертні слова Кобзаря:
Не журися, Україно!
 Панно синьоока!
Твоя воля, як той сокіл,
Літає високо!

Розмір мапи – 1м 20 см на 1м 80 см. Вишиваються бісером лише герби. Таких карт заготовлено 25, за кількістю областей. Олег Стечкевич звернувся до майстрів усіх областей, щоб вишити бісером таку карту. Звичайно, це не означає, що представники однієї області не можуть вишивати герб іншої. Нині вже відомо, що майстрині Івано-Франківщини вишивають карту для Донеччини, а кияни – для Луганщини. 
-Я хочу за посередництвом газети «Місто вечірнє» запросити до участі у цьому проєкті всіх охочих. У мене є бажання вишити мапу до Дня міста. На цьому святі хочемо свою роботу продемонструвати. В подальшому карта може зберігатися в музеї або в Центрі культурних послуг (колишній РБК). Головне, що Україна була, є і буде. 
Отож, наші неперевершені майстрині вишивки! Долучайтеся до створення унікальної карти своєї Батьківщини, схожої на яку не буде в цілому світі! 
Антоніна Булавіна, м. Володимир 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: