Жителі Оваднівської і Зимнівської громад можуть підписувати декларації з сімейними лікарями

жителі Оваднівської і Зимнівської громад  можуть підписувати декларації  з сімейними лікарями
жителі Оваднівської і Зимнівської громад можуть підписувати декларації з сімейними лікарями

І звертатися до лікарів-консультантів в будь-якому медзакладі України. Про це кореспондентка «Міста вечірнього» мала розмову з генеральним директором  КП « Оваднівський центр первинної медичної допомоги Оваднівської і Зимнівської сільських рад»  Сергієм Іванюком
Ще не так  давно мешканці як Зимнівської, так і Оваднівської громад скептично поставилися до появи на території об’єднань амбулаторій сімейної медицини. Виникало багато зауважень, питань, непорозумінь. Та й у самій медицині не все відбувалося саме так, як хотілося. Не станемо вникати в причини проблем, оскільки про це не раз говорили керівники обох громад. Але нині таки процес пішов в позитивному напрямку. Амбулаторії вже працюють. Люди підписують декларації  з лікарями, лікуються. Тим більше що обидві громади об’єдналися в комунальне підприємство « Оваднівський центр первинної медичної допомоги Оваднівської та Зимнівської сільських рад», генеральним директором якої є Сергій Петрович Іванюк. 
-Сергію Петровичу, чому було вирішено створити саме таку структуру медичного обслуговування населення?
-Дві сільські ради на рівних правах є засновниками даного підприємства. Дві громади вирішили створити свою незалежну медичну службу. Попередній стан медичної служби їх не влаштовував. Метою керівництва громад було і є забезпечення нормального медичного обслуговування мешканців обох ОТГ. 
-Які послуги надаватиме ця медична структура? 
-Абсолютно всі ті послуги , які надавалися в центрі первинної медичної допомоги міста, надаються нині в нашому центрі. Незалежно від того, де саме працює лікар центру, до нього мають доступ, можуть заключити декларації і звернутися в разі захворювання жителі громад з будь-якого села, якщо з певних обставин вони опинилися в іншому місці. Згідно закону, якщо лікар обслуговує не свого пацієнта, він просто повідомляє свого колегу про надання медичної допомоги чи консультації. 
-Відомо, що в центрі є генеральний директор і медичний директор. Поясніть нашим читачам їх обов’язки.
-Ці поняття не так давно з’явилися в медицині. Люди звикли до посад головного лікаря і начмеда. Тепер замість головного лікаря є генеральний директор, а замість його заступника по медичній частині – медичний директор. Генеральний директор відповідає повністю за всі галузі діяльності медичного центру – медичну, економічну , фінансову тощо -  тоді як медичний директор обмежений лише медициною. Відмінність лише в тому, що у зв’язку з реформою генеральним директором може бути не тільки фаховий лікар, а й економіст. Тоді повноваження медичного директора є ширшими.  Я є лікар з досить поважним стажем, навчався в Чернівецькому медичному університеті, але закінчував уже Буковинську державну медичну академію, в яку був перейменований навчальний заклад. Крім того, закінчив Державну академію управління при Президенту України, маю ступінь магістра і маю ще одну спеціальність. Це – управління і організація охорони здоров’я. За медичним фахом я – акушер-гінеколог, але, як бачите, здобув ще одну дуже важливу спеціалізацію. Якби я не мав цієї спеціалізації, то займався б лише управлінською діяльністю без права втручатися в якісь медичні питання. Медичний директор – Киданецька Зоя Леонтіївна – є лікарем і також має спеціалізацію  «Управління і організація охорони здоров’я» . 
-Як працюють медичні пункти в селах? 
-ФАПів у нас уже не існує. У нас існують поліклініки, які називаються амбулаторіями загальної практики сімейної медицини. Їх є сім. Це – Зимнівська, Льотничівська, Березовичівська, Оваднівська, Галинівська, Білинська, Овлучинська. У нас є пункти тимчасового надання медичної допомоги. Вони базуються в старостинствах в приміщеннях колишніх  сільських  рад, де вистачає однієї кімнати.  Щодо приміщень, де базувалися колишні ФАПи, то ми маємо намір перевести їх у житловий статус для помешкань медиків. Адже недоцільно утримувати ціле приміщення, оскільки обов’язки медпрацівників у селах різко обмежені. Нині вже немає фельдшерів, а є медсестри загальної практики сімейної медицини. Вони працюють з сімейними лікарями. Через два дні працюватиме інша. А та, що працювала, обслуговуватиме сільських жителів. Згідно нормативу , встановленого МОЗ України, з сімейним лікарем працює дві медсестри. Завдання медсестри при обслуговуванні сільських пацієнтів – це виконання призначень сімейного лікаря. У випадку ускладнень вона може проконсультуватися з сімейним лікарем. 
-Найбільше сільських жителів хвилює те, що , наприклад, людині призначено 10 ін’єкцій чи ін’єкції у вену, а медсестри цього дня немає. Як бути?
-Давайте почнемо з того, що настав час усім нам перебудовувати свою свідомість. Реформа медицини відбувається, і ніхто вже її і не зупинить, і не поверне назад. У кожній амбулаторії є приміщення , де надаються медичні послуги. Діє також денний стаціонар, де людина отримує медичну допомогу і одночасно відпочиває. Окрім того, практично всі медсестри проживають у місцях, де вони обслуговують населення. А тому вони мають можливість прийти і провести маніпуляцію. Але пацієнти також повинні з розумінням ставитися до праці медиків.  В особливо важких випадках викликається екстрена допомога.  
-Чи можуть жителі громади пройти діагностику і які види діагностики проводяться в центрі? 
-У нас проводиться аналіз крові та урини, на сьогоднішній день в Овадному є апарат УЗД, готуємо відповідно лікаря.  Що стосується Зимного, то в січні у нас були колосальні плани щодо закупівлі медичного обладнання, включення їх у певні програми, але війна все перекреслила. Та все ж ми прагнемо отримати певні діагностичні і лікувальні апарати, шукаємо можливості. На жаль, жодний центр первинної медицини в нашому районі  не забезпечений  потрібною медичною апаратурою. 
-Окрім сімейних лікарів, які лікарі –консультанти працюють в амбулаторії.
-У нас працюють гінеколог, отоларинголог, дерматолог, кардіолог. Якщо виникла потреба консультацій в інших лікарів, сімейний лікар дає скерування до даного вузького спеціаліста, а людина сама вибирає, до кого вона хоче звернутися. Цей лікар може працювати в любому мед закладі України. Сімейний лікар дає електронне направлення, видає вам номер цього направлення, а ви звертаєтесь до потрібного вам фахівця у любій поліклініці чи в приватному медичному центрі.  Просто люди звикли до того, що і сімейні лікарі, і вузькі спеціалісти знаходяться в одному приміщенні. Але сьогодні вже є нюанси. Людина в праві вибрати будь-яку установу, клініку, лікарню. Враховуючи те, що сільських жителів не влаштовує переїзд з сільської амбулаторії до міста, ми відкрили ліцензію на те, щоб запрошувати спеціалістів -  консультантів працювати у нашому медичному центрі. Ми працюємо для людей і на людей. А тому прагнемо створити  для людей комфортні умови. Врахуйте, що сьогодні вузькі спеціалісти їздять по всіх амбулаторіях і проводять індивідуальні прийоми. Просто потрібен час , щоб люди перебудували свою свідомість, поміняли звички і все стане на свої місця. 
Антоніна Булавіна с. Зимне

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: