Запланована вакцинація від сказу домашніх тварин

Запланована вакцинація від сказу домашніх тварин
Запланована вакцинація від сказу домашніх тварин

Нещодавно заступник голови райдержадміністрації Віктор Фіщук провів засідання районної протиепізоотичної комісії, пов’язане із випадком тваринного сказу, який виявили в селі Козлів на Локачинщині. Хворобу в  лисиці, яка вскочила на одне з господарських обійсть та напала на домашню птицю, встановила експертиза. Це домогосподарство комісія визнала таким, що підпадає під визначення неблагополучного в епідемічному плані, а на території села встановила карантин на 60 днів. Власне, на обійсті проживає троє собак, двоє котів, дві свині та коза. Їм уже зроблено профілактичні щеплення від сказу, на території проведено ряд заходів із дезінфекції. Ветлікар пильно спостерігатиме за станом тварин, а господарям заборонили споживати домашнє козяче молоко.
Протягом періоду карантину заплановані подвірні обходи, у ході яких вакцинувати від цієї хвороби домашніх тварин пропонуватимуть усім мешканцям села, особливо ближнім сусідам.
На жаль, випадок захворювання стався попри те, що в кінці жовтня з літаків була розкидана профілактична вакцина від сказу для лісових мешканців. Тому лісомисливському господарству рекомендовано при будь-якому відстрілі лисиць усі їхні голови відправляти до обласної лабораторії на перевірку. А загалом за планом у лісівників проведення обстеження 28 відстріляних тварин, щоб таким чином визначити ефективність вакцинувальної кампанії. Окрім того, у ході засідання у зв’язку з кадровими змінами в установах району були внесені й відповідні зміни до складу протиепізоотичної комісії.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: