ВИСТАВКУ СТАРОВИННИХ ІКОН ПРЕЗЕНТУВАЛИ В ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ

ВИСТАВКУ СТАРОВИННИХ ІКОН ПРЕЗЕНТУВАЛИ В ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ
ВИСТАВКУ СТАРОВИННИХ ІКОН ПРЕЗЕНТУВАЛИ В ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ

26 січня в історичному музеї м. Володимира презентували виставку старовинних ікон та інших творів сакрального мистецтва з фондів музею.
Ці речі були врятовані музейниками від знищення у часи войовничого атеїзму, а вже за незалежної України при підтримці держави відбулася їх реставрація.
З вступним словом виступив директор музею Володимир Стемковський, який розповів про співпрацю володимирських музейників із філією Львівського національного Науково-дослідного реставраційного центру України. Ця співпраця триває уже понад 10 років і розпочалася ще при світлої пам’яті директорові філії Мирославі Отковичу, заслуженому художнику України. Нині цю поважну науково-дослідницьку установу очолює його син – Тарас Откович.
За допомогою сучасної техніки і лабораторних досліджень львівські науковці повертають первісний вигляд іконам, вік яких налічує багато століть. Наразі реставровано 50 сакральних речей. Про стан ікон до реставрації розповіла провідна наукова співробітниця музею Олена Черенюк. Олена Іванівна зауважила,що під час музейних експедицій, які здійснюються працівниками по селах району, громади деяких церков відмовляються віддавати ікони на реставрацію, і через брак професійної роботи над ними ці шедеври часто втрачаються. А наукова співробітниця Ганна Доскоч підготувала мультимедійну презентацію , щоб відвідувачі виставки могли на свої очі побачити, як виглядали ці витвори мистецтва до реставрації. Науковий співробітник Богдан Янович розповів присутнім про історію православного іконопису.
У виставковій залі музею  до уваги шанувальників старовини виставлені ікони Христа Спасителя, царів Давида і Соломона,  архистратига Михаїла, святого преподобного Симеона, а також фрагменти іконостасу та скульптури ангелів. Вік цих реліквій понад 200 років.
Виставку з цікавістю оглянули студенти педколеджу імені А.Кримського, які навчаються за спеціальністю «художники -реставратори», разом з викладачами Лесею Мартинюк і Валентиною Залуніною.
Із вітальним словом до присутніх звернувся заступник міського голови Андрій Гудим.
Виставка ікон у історичному  музеї міста Володимира буде відкрита для огляду кілька тижнів, тож запрошуємо усіх охочих прийти і подивитися на ці безцінні скарби, створені руками геніїв з українського народу.
Богдан Янович.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: