У Нововолинську відкрили виставку картин дружин загиблих Героїв «Малюю серцем»

У Нововолинську відкрили виставку картин дружин загиблих Героїв «Малюю серцем»
У Нововолинську відкрили виставку картин дружин загиблих Героїв «Малюю серцем»

У місті, з якого на Волині розпочалась серія арттерапевтичних майстер-класів для дружин полеглих Героїв, відкрилась експозиція із 35 картин, створених волинянками в рамках проєкту «Жива. Справжні історії кохання». Започаткував проєкт уродженець Нововолинська, президент Благодійного фонду «Сучасна Україна» Володимир Гавриш.
У четвер, 14 березня 2024 року, виставку «Малюю серцем» урочисто відкрили у холі Нововолинського міського палацу культури, що на бульварі Шевченка, 6. Відвідати її зможуть усіх охочі до 28 березня, у будні та вихідні з 9 до 18.00.
Серед робіт представлені картини учасниць проєкту «Жива» з Нововолинська, Володимира, Благодатного, Ковеля, Камінь-Каширського та Луцька. У лютому картини виставлялися у Волинському обласному драматичному театрі імені Лесі Українки в обласному центрі, де їх мали змогу оглянути близько 5000 глядачів.
Це друга  виставка картин, яка діятиме в рамках всеукраїнського автореабілітаційного проєкту «Жива. Справжні історії кохання» на Волині та реалізовується Благодійним фондом «Сучасна Україна» цього разу у партнерстві з Нововолинською міською радою.
Володимир Гавриш зазначив, що проєкт - не про смерть, а про життя.  Він про світлу пам'ять та надію на краще майбутнє для України. Попри біль війни, який ми проживаємо щодня, попри втрати, ми всі маємо  рухатися  далі. До Перемоги України, яка обов'язково буде.
Кожне полотно, написане волинянками – це посвята коханому чоловіку, згадка про почуття, які були натхненням для обох і мають стати провідником через горе втрати у майбутнє.
У Нововолинську реалізовувати художній задум на полотні дружинам Героїв допомагала професійна художниця Олена Киця. Для більшості жінок це був перший досвід живопису, але завдяки великому бажанню вивільнити свої емоції на полотно та створити картину на пам’ять, вийшли справді майстерні та натхненні роботи.
Авторки картин – рідні легендарних військових: дружина кіборга Валерія Гонти, дружина командира штурмової бригади Олександра Філона, мама Маріса Камінського, дівчина «небесного фотографа» Максима Бурди, дружина «азовця» Віталія Шевчука, тіло якого досі у Маріуполі.
Участь у відкритті виставки взяли Нововолинський міський голова Борис Карпус, президент всеукраїнського Благодійного фонду «Сучасна Україна» Володимир Гавриш, керівники громади Володимирського району, учасниці проєкту з усієї Волині, культурні діячі та представники бізнесу.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: