Вироби з полімерної глини – це найкращий подарунок друзям

Вироби з полімерної глини – це найкращий подарунок друзям
Вироби з полімерної глини – це найкращий подарунок друзям

Саме таке хобі обрала Алла Пушкарук із Нововолинська.
Незважаючи на всі складнощі сьогодення, українці не перестають вражати своєю багатою фантазією, прагненням творити прекрасне, добре і вічне. Зустріч із мешканкою Нововолинська Аллою Пушкарук стала саме таким відкриттям. Жінка не тільки активістка й очолює ОСББ у своєму Шахтарському мікрорайоні, а ще й обдарована, талановита особистість.
Народилася пані Алла 2 січня 1986 року в Нововолинську. Ще в дитинстві захоплювалася малюванням, ліпленням, шиттям та вишиванням, адже у їхній сім’ї були художники, декоратори. Отож, ставши дорослою і здобувши професію швачки, Алла Пушкарук відчула поклик до чогось більш поетичного, що пробуджувало уяву, фантазію і водночас приносило користь.
 Першим захопленням стало випікання та прикрашання тортів. Оздоблені різноманітними фігурками, звірятами та квітами, які пані Алла виготовляла із мастики, торти справляли неперевершене враження. Фігурки для тортів замовляли у неї навіть відомі майстрині з Володимирщини. 
Та все ж душу ятрив творчий неспокій. Жінка відчувала, що зупинятися на досягнутому не слід. І у неї виникла ідея перейти на вироби з полімерної глини. У цьому задумі була і практична ціль. Вироби із глини – чудові подарунки для друзів. Вони довго зберігаються, не псуються. І почалася окрилена фантазією робота. Одні за одними з’являлися предмети декоративного посуду, фігурки, прикраси для жінок у вигляді кулонів, брошок тощо. Відгуки тих, кому пані Алла дарувала свої вироби, надихали, і в її руках стали народжуватися глечики із зображенням міфічних істот, оригінальні статуетки, які втілювали неповторну красу жінки, цікаві пам’ятні фігурки для дітей у формі звірят та улюблених героїв казок. Навчилася майстриня поєднувати глину з мастикою, створюючи красиві композиції. У пані Алли можна вибрати подарунок для людини будь-якого віку і на будь-який смак. Вона наче відчуває, що потрібно тим, для кого вибирають річ. 
- Робота з глиною вимагає терпіння та зосередженості, - розповідає Алла Пушкарук. – Вона найкраще заспокоює емоції. А як приємно, коли чуєш схвальні відгуки про твою роботу. Звичайно, завдяки інтернету, я вивчаю і запозичую досвід майстрів із різних куточків планети. Останнім часом мені до вподоби майстер-класи, які проводить спеціаліст під псевдонімом Розаліна. Це просто захопливе видовище. Маю сказати, що вироби із глини завжди були популярними в Європі і зараз знову повертаються в моду. Вони мають перевагу в тому, що практичні. Крім того, глина несе в собі позитивну енергетику. Вона приносить спокій і мир у дім, поліпшує настрій, зміцнює нервову систему. 
Нещодавно пані Аллу запросили проводити майстер-класи в інклюзивному центрі, але жінка поки що роздумує.
- Звичайно, - каже вона, - хочеться мати своїх учнів, послідовників, але це дуже серйозна справа – навчати інших, а тому поспішати не буду.  Ще багато чого потрібно осягнути самій, бо ж творчість не має меж.
Найперші учні пані Алли – її діти, донька і син. Це одночасно і найперші критики матусі. Вони не терплять жодних компромісів, коли йдеться про досконалість виробу, над яким чаклує мама, відверто кажуть, якщо помічають якусь ваду. Донька успадкувала талант від мами і також гарно малює.
-Моя творчість – це  передусім поклик душі, бажання робити красиві та корисні речі. А ще обожнюю дарувати їх людям. Упевнена, що вони принесуть їм щастя і удачу. Нині життя нелегке. Люди перестають помічати і відповідно цінувати красу. А наша нація завжди була красивою в усьому. І глиняні вироби займали значне місце у побуті та духовному світі українців. Майже все вироблялося із глини. Та й люди, згідно зі Святим Письмом, створені із глини, - посміхається пані Алла. – Отож я дуже хочу, аби у нашому житті було більше красивого і щоб ця краса була простою, доступною, зібраною з наших звичаїв. 
Антоніна Булавіна, м. Нововолинськ
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: