Чи задумувалися ви колись над тим, що ваша шкіряна сумка може стати витвором мистецтва?

Чи задумувалися ви колись над тим, що ваша шкіряна сумка може стати витвором мистецтва?
Чи задумувалися ви колись над тим, що ваша шкіряна сумка може стати витвором мистецтва?

А в умілих руках володимирчанина Андрія Лиходія звичні вироби перетворюються на шедеври.
Уже в V ст. до. н. е. люди володіли технікою обробки шкіри. Саме з того часу шкіру використовували для виготовлення одягу та взуття, торбин, футлярів і навіть посуду. Шкіра, натягнута на каркас, слугувала човном або тимчасовим помешканням. Воїни ж використовували її як щити, які неодноразово захищали їх та продовжували життя.
У всі часи знаходилися люди з неординарним творчим підходом до будь-яких речей. На сьогодні вироби зі шкіри вважаються неперевершеними витворами мистецтва, вони зберігаються в багатьох музеях планети.
Вироби зі шкіри на території сучасної України також є стародавнім ремеслом. Найпоширеніші з них взуття, рукавички, обкладинки. Із давніх часів і до сьогодення можна прослідкувати активний розвиток ремесла, який набував великих обертів і випередив майстерність європейців. Шкіра і досі не втрачає своєї популярності: різноманітно оздоблені жіночі сумки з аплікаціями, ремені, рукавички. У моду знову входять елегантні, а іноді екзотичні нашийні прикраси зі шкіри, прикраси для голови чи навіть сережки. І нині серед нас є майстри, які захоплюються виробами зі шкіри. Серед таких володимирчанин Андрій Лиходій. 
Пан Андрій є уродженцем Полтавщини, де він з’явився на світ 1989 року. Затим родина переїхала на Волинь, і в селі Зоря Андрій осягав неповторний світ західноукраїнського побуту й культури. Освіту електромонтера здобував у ВПУ №23 міста Володимира-Волинського, працював у ТОВ «Гербор-Холдинг», а нині є продавцем-консультантом у будівельному торговому центрі  «Пан-Буд». Та є у Андрія захоплення, яке переросло в маленький особистий бізнес. Він виготовляє вироби зі шкіри. Поштовхом до цього ремесла стало перебування в Польщі, де у молодого чоловіка викликали захоплення дивовижні вироби зі шкіри польських майстрів. 
- Я вже там знайшов шматок шкіри та зробив браслет. І відчув великий поштовх натхнення. Почав самостійно виготовляти гаманці, браслети на годинники, жіночі сумки, пояси. Робота так захопила мене, що хобі переросло в ремесло. Тим більше, що цим старовинним ремеслом займається багато людей в Україні, які вже заслужили визнання. Дуже гарні речі виготовляє майстер під іменем Козак. Я ще не знаходив виробів, подібних до тих, які виготовляє цей майстер. Захоплюються шкіряними витворами майстри українського походження, які проживають у Канаді. Але я намагаюся вивчати чиюсь майстерність і робити все по-своєму, включати власну фантазію. Словом, мрію створювати щось більше.
Свої роботи молодий майстер виставляє на власних сторінках у соцмережах, а тому його вироби знають уже і за кордоном. Звичайно, на теренах Волині поки що немає майстрів, які працюють зі шкірою і мають гучні імена. А між тим у нашому регіоні шкіра цінувалася завжди. Це, як стверджує пан Андрій, дуже міцний і якісний матеріал. Він мав широке застосування у виготовленні одягу, взуття, а також зброї, оскільки шкіряне покриття ефесів мечів та шабель було дуже зручним і запобігало травмуванню рук. 
На думку Андрія, шкіряне мистецтво в Україні лише набирає обертів відродження. Любителі шкіряних справ шукають один одного, об’єднуються, діляться планами. У Андрія дуже багато задумів. Підтримують друзі, а також місцевий блогер Святослав Вульф. Прагнення Андрія поділяє і дружина. До речі, молода сім’я очікує на поповнення. Лелека пообіцяв донечку. Нехай щастить.
Із 2017 року Андрій Лиходій представляє свої вироби на фестивалі «Княжий».
- Там узагалі оживає історія, а тому мої вироби завжди викликають цікавість. Отож прагну нових успіхів і радості від власної справи. Дуже хочу мати своїх учнів і послідовників. Повірте, що виготовлення шкіряних виробів – це справа, варта того, щоб її розвивати, - посміхається Андрій. 
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: