Прагнете змінити життя? Ознайомтеся з проєктом «Читаємо онлайн разом» тренера з особистісного розвитку людини Руслана Баглика і педагога-хореографа Валентини Карпюк

Прагнете змінити життя? Ознайомтеся з проєктом «Читаємо онлайн разом» тренера з особистісного розвитку людини Руслана Баглика і педагога-хореографа Валентини Карпюк
Прагнете змінити життя? Ознайомтеся з проєктом «Читаємо онлайн разом» тренера з особистісного розвитку людини Руслана Баглика і педагога-хореографа Валентини Карпюк

Найважча робота – це робота над собою. Але, отримавши внутрішню свободу, подолавши страхи, можна досягти успіху, стверджують автори ідеї. 
Захоплення стало професією

Спочатку була мрія, точніше, дві мрії: стати педагогом і навчати дітей танцювати. Маленька дівчинка, як і всі її ровесниці, гралася «у школу» і танцювала. Танець був не просто хобі. Це дійсно було бажання увійти самій у чарівний світ танцювального мистецтва і покликати туди інших. Саме так почала розповідати про себе Валентина Карпюк, керівниця танцювальної студії «Тіп-Топ». 
Народилася вона 1981 року в сім’ї військового в далекій Бурятії. Правда, цю землю Валентина Вікторівна майже не пам’ятає, оскільки ще зовсім маленькою її привезли звідти до Володимира, куди перевели на службу батька. Після закінчення школи №3 юнка вступила до Володимир-Волинського педагогічного коледжу на відділення «Початкове навчання і керівник хореографічного колективу». Так у єдиний вінок сплелися дві мрії. Опісля в 2000 році вийшла заміж, народила двох діток і одночасно заочно продовжувала освіту у Волинському національному університеті на факультеті початкового навчання. Перші кроки в педагогіці зробила у своїй рідній школі, а затим викладала хореографію в педколеджі й паралельно вдосконалювала знання з хореографії в Рівненському державному гуманітарному університеті, де й отримала диплом у 2014 році. Також Валентина Карпюк була тренером спортивного танцю у Володимир-Волинській спортивній школі. 
Нині Валентина Вікторівна керує танцювальною студією «Тіп-Топ». Тут освоюють мистецтво танцю як маленькі дівчатка, так і дівчата та жінки з 18 років. Цей заклад діє вже 4 роки. Займається декілька груп. У кожній – по 15 чоловік. Також у студії є й інші працівники, які мають свої групи. Заняття тривають годину. 
-Наша мета – це освоєння сучасного естрадного танцю, - розповідає пані Валентина. – Наші діти і молодь дуже люблять сучасні ритми, але ми не тільки спонукаємо їх освоювати технологію танцю, а й не забуваємо про естетичне виховання. Мусимо визнати, що сучасність випередила народний танець, але я мрію стилізувати народний танець, поєднати його із сучасним. Не слід забувати, що танець сприяє не тільки фізичному (розвиток граційності, пластики, гнучкості), а й духовному й естетичному розвитку дітей. Вони зацікавлюються музичною культурою інших країн, починають розуміти значення іноземних мов. 
 Людина сама може змінити своє життя, лише потрібно змінити мислення
Та все-таки у житті кожної людини є моменти, коли їй дуже потрібна підтримка. Був такий момент і у Валентини Карпюк. Саме тоді друзі з Луцька познайомили її з Русланом Багликом. Він був ініціатором і автором проєкту «Читаємо онлайн разом». Валентина і Руслан стали тренерами з особистісного розвитку людини. Вони заохочують людей об’єднатися в онлайн-проєкті задля того, щоб за допомогою читання та осмислення певних книг навчитися змінювати своє мислення, а затим – себе самих і власне життя. 
-Людина повинна розвиватися як особистість, - каже Валентина Вікторівна. – Застій у життєвій рутині до змін не приведе, а відповідно не зміниться і життя, як би ми не намагалися. Як відомо, хто читає, той мислить. Сучасні люди розучилися читати, розучилися тренувати свій мозок. Наш проєкт націлений на те, щоб ті, хто прагне змін, навчилися переосмислювати своє життя, читаючи книги про успіхи інших людей. Саме у книгах таких авторів, як знаменита Луїза Хей, Таня Пітерсон та інших ми ознайомлюємося з досвідом багатьох успішних людей. Звичайно, осмислити своє життя нелегко, та й способів є дуже багато. Як кажуть психологи, є 101 спосіб, а 102-й – твій особистий. Нині дуже актуально навчити людину справлятися з тривогами, стресом, панічними атаками. Ось ми і націлюємо на те, щоб вона сама собі могла допомогти. Ми тренуємо читати за певними схемами, пояснюємо різноманітні методики читання і переосмислення прочитаного. Людині легше читати, якщо вона працює разом із тренером, прислухається до його порад. Так ми радимо не охоплювати весь текст відразу, а прочитати декілька абзаців і добре помислити над тим, що ви прочитали. Наша роль ще й у тому, щоб людина не допустила стосовно себе переоцінки або недооцінки, вибрала той спосіб, який підходить саме їй.
Ось тут настав момент, коли не можна утриматися від запитань.
-Пані Валентино, але це ж не так легко: змінити себе, своє життя.
-Існує відоме твердження про те, що, змінивши себе, ми змінюємо світ. Якщо ми змінюємось, біля нас змінюються і люди з нашого оточення. Ми ж навпаки, намагаємося змінити інших, але ж змінюємо за власним  зразком, а в результаті отримуємо самих себе, і це нам починає не подобатися. Є люди, які весь час роблять із себе жертв. Навіть тоді, коли самі влаштовують драми, все одно вважають винними когось. Такі люди весь час житимуть під гнітом жертви, якщо не змінять свого мислення, не переключаться на позитив. 
-Що ви вважаєте найважливішим для того, щоб людина могла себе змінити?
-Я ще раз наголошую, що потрібно тренувати свій мозок. Йому необхідна щоденна інформація, постійні роздуми, самоаналіз. У цьому велика роль книг. Хто читає, той думає, а хто думає, той отримує внутрішню свободу. Важливо поставити перед собою мету, добре зрозуміти, чого ви хочете, навчитися образно відтворювати своє бажання. Бачите, проблема в тому, що нас із дитинства не вчать візуально створювати бажання. До того ж  нас обмежують у бажаннях, і, підростаючи, ми нечітко уявляємо чого хочемо.
-Пані Валентино, а якщо людині не щастить в особистому житті? Наприклад, молода жінка не може створити сім’ю? Що ви як тренер порадите, як змінити себе?
-Змінити себе! Передусім добре осмислити, чи вона дійсно хоче заміж, чи їй краще самій. Осмислити, чи здатна вона принести щастя іншій людині, чи лише зациклена на тому, щоб її зробили щасливою. Зрозумійте, що всі наші бажання і думки трансформуються у Всесвіт, а тому вони не повинні бути егоїстичними. Людина має любити себе. Якщо вона себе не любить, не прагне самовдосконалення, її не будуть любити інші. Дуже корисно визначитися, яка саме людина тобі потрібна для спільного життя, чого ти очікуєш від неї, чи тобі насправді буде легко з людиною, про яку ти мрієш. Можливо, тобі потрібна зовсім інша. Жінки ж, на жаль, часто створюють собі образ якогось невизначеного чоловіка, а, отримавши такого, витрачають марні зусилля на те, щоб зробити з нього ідеал. Слід врахувати, що саме омріяна людина, яка з’явиться у вашому житті, поставить вас перед необхідністю змінитися. Чи зможете ви, чи наполягатимете на своєму? Це вже залежатиме від вас.
-Чи згодні ви, що часто батьки винні у тому, що жінка не має внутрішньої свободи?
-Ви маєте на увазі знамениту фразу: «Не принеси мені в пелені»? Так, це певною мірою вбивчі слова. Дівчина, яка їх чує щодня, починає підсвідомо боятися чоловіків. Вона боїться втратити цноту, показатися нескромною, боїться ґвалтування тощо. І найбільше – людського осуду. А життя йде, і якщо раніше ця дівчина боялася «принести у пелені», то тепер готова народити від будь-кого, аби мати для кого жити. Та якщо ця дівчина – вільна розвинена особа, якщо вона чітко усвідомила, чого прагне, як діяти за тих чи інших обставин, боятися їй нічого. 
-Отож повернемося до проєкту і ще раз поговоримо про його кінцеву мету.
-Ми закликаємо людей, які хочуть змінити своє життя, до читання корисних книг у нашому проєкті. Пропонуємо для читання електронні книги і надаємо можливість ними користуватися. Ви не тільки збагатите свій кругозір, а й навчитеся керувати емоціями, пізнаєте себе. Відчуєте себе вільними. Ви навчитеся любити себе і любити інших, любити таким чином, щоб робити людям лише добро. Ви станете жити по-новому, відкриєте світ, якого досі не знали. А ми як тренери вам допоможемо. Долучайтеся!
Антоніна Булавіна, м. Володимир  

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: