США погодилися пов’язати з Будапештським меморандумом угоду про надра, яку Вашингтон має намір підписати з урядом України.
Про це повідомляє Європейська правда.
17 квітня Україна і США підписали «Меморандум про наміри між урядом Сполучених Штатів Америки та урядом України щодо завершення офіційної угоди про економічне партнерство та інвестиційний фонд відбудови».
Головний здобуток цього політичного меморандуму: пов’язання американської допомоги Збройним Силам України та Будапештського меморандуму 1994 року, за яким Україна віддала свій ядерний арсенал.
Це положення стане помічним у подальших переговорах, зважаючи на потребу Києва «відбитися» від вимог Трампа про компенсацію наданої Україні допомоги.
«Сполучені Штати Америки визнають внесок, який Україна зробила у зміцнення міжнародного миру та безпеки, добровільно відмовившись від третього за величиною арсеналу ядерної зброї у світі», – йдеться у документі.
Ця фраза йде майже відразу після згадки про надану США «значну фінансову та матеріальну підтримку Україні з часу повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року».
Відтак ця норма означає, що Україна отримала додатковий козир у переговорах – «ринкова вартість» півтори-двох тисяч ядерних боєголовок стратегічної зброї і ще більшої кількості тактичних боєголовок, 176 міжконтинентальних балістичних ракет та кількадесят стратегічних бомбардувальників, які Україна віддала за «Будапештом».
Отже, Україна може використати це, якщо Америка захоче компенсацію вартості їхньої допомоги.
Коментарі