У США презентували виставку про українських жінок-вчених «Наука – це вона»

У США презентували виставку про українських жінок-вчених «Наука – це вона»
У США презентували виставку про українських жінок-вчених «Наука – це вона»

4 листопада у Генеральному консульстві України в Сан-Франциско презентували художньо-просвітницьку виставку «Наука – це вона», що розповідає про дванадцять видатних вітчизняних жінок-вчених та надихає дівчат обирати шлях науковиць. Відкриття відбулося в рамках  урочистого прийому з нагоди 30-річчя Незалежності України.
Мета проєкту – виправити несправедливе применшення внеску жінок у розвиток світової науки та заохотити дівчат ставати вченими, надаючи успішні приклади для наслідування. Так, дванадцятьма героїнями виставки стали біологині, математикині, фізикині та вчені інших галузей науки. Основою виставки стала колекція стилізованих портретів науковиць. Їх створили провідні українські ілюстратори, серед яких Сергій Майдуков, автор ілюстрацій для LA Times, New York Times, Wall Street Journal та інших американських видань.
Представники Генерального консульства України в Сан-Франциско підкреслили актуальність проєкту для світової спільноти.
«Просування ґендерної рівності у науці – це дуже важлива справа для будь-якої країни світу. Вже давно доведено, що ґендерна збалансованість у будь-якій сфері призводить до її розквіту. А рольові моделі – найкращий спосіб підбадьорити молодь», – наголосив Генеральний консул України у Сан-Франциско Дмитро Кушнерук.
Особливістю виставки стали підписи для картин. Це есе про кожну героїню виставки, які перемогли у всеукраїнському конкурсі серед дівчат віком від 14 до 21 року.  
«Америка завжди була і залишається однією з країн, що найактивніше пропагує ґендерну рівність. А також країною, що знає історії, в яких жінку-вчену довгий час несправедливо не визнавали. Наприклад, історію Міріам Менкін. Ця вчена зробила переворот у репродуктивній медицині, вперше здійснивши штучне запліднення, проте довгий час цю заслугу приписували виключно її керівнику Джону Року», – зазначив ініціатор «Наука – це вона», засновник технологічної компанії Roosh, Сергій Токарєв.
Проєкт «Наука – це вона» реалізується благодійною освітньою ініціативою STEM is FEM за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та ООН Жінки в Україні в рамках глобальної кампанії ООН «Покоління Рівності».
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: