Ціни на українську соняшникову олію впали

Ціни на українську соняшникову олію впали
Ціни на українську соняшникову олію впали

Експортні ціни на сиру соняшникову олію з України різко впали, коли ціни пропозиції втратили приблизно $ 100 за тонну протягом одного дня. Надзвичайно низький зовнішній попит в поєднанні зі зниженням котирувань на соєву олію привели до падіння цін на українську соняшникову олію до 6-місячного мінімуму. Про це повідомляє Телеграм-канал Refinitive Agriculture, пише agronews.ua.
Пропозиції з поставки української соняшникової олії в липні-серпні впали до $ 1140-1170 за тонну FOB Чорноморськ 17 червня 2021 року в порівнянні з $ 1230-1250 доларів за тонну днем ​​раніше. До кінця дня деякі джерела на ринку повідомили про те, що ціни пропозиції впали ще нижче – до $ 1060-1070 доларів за тонну на базисі FOB, намагаючись привернути купівельний інтерес.
У березні 2021 року ціни на соняшникову олію в Україні досягли 5-річного максимуму в $ 1700 за тонну FOB.
Зовнішній попит на соняшникову олію в останні місяці був дуже низьким через екстремально високі ціни.
Експорт соняшникової олії з України склав 4,421 мільйона тонн за перші вісім місяців сезону 2020/21 року (вересень-серпень) в порівнянні з 5,22 мільйона тонн за аналогічний період минулого сезону, повідомила на поточному тижні асоціація виробників соняшникової олії.
Пропозиції з поставки соняшникової олії з України збільшилися протягом травня-червня: на ринку спостерігалася велика кількість продавців.
Запаси соняшникової олії в українських портах складають близько 400 000 тон, що не є якимось великим обсягом, але це також чинило тиск на ціни, беручи до уваги вкрай низький експортний інтерес.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: