Оприлюднено стан розслідування зростання цін на соняшникову олію та яйця

Оприлюднено стан розслідування зростання цін на соняшникову олію та яйця
Оприлюднено стан розслідування зростання цін на соняшникову олію та яйця

Антимонопольний комітет України (АМКУ) проводить розслідування щодо зростання цін на соняшникову олію та яйця, які за останній рік подорожчали більш ніж наполовину. Про це повідомили в АМКУ у відповідь на запит УНІАН, пише agronews.ua.
“Зараз проводиться оцінка дій суб’єктів господарювання на відповідність законодавству про захист економічної конкуренції у зв’язку з підвищенням цін на олію соняшникову і на яйця курячі”, – сказано в листі відомства.
Зокрема, комітет вже направив ряд вимог про надання інформації найбільшим виробникам соняшникової олії та яєць (яким саме компаніям – не уточнюється), щоб встановити, чи були об’єктивні фактори для підвищення цін. Також вимоги про надання інформації щодо зазначених товарів комітет направив до найбільших торговельних мереж.
Після отримання всіх відповідей і аналізу інформації, при наявності в діях учасників ринку ознак порушень, буде вирішуватися питання щодо правозастосування або адвокатування конкуренції на задіяних товарних ринках.
Крім того, АМКУ продовжує збір і аналіз доказів у справі, яка відкрита проти компанії “Астарта” і заводу “Радехівський цукор” щодо підвищення цін на цукор.
У відомстві уточнили, що в розслідування також включені наступні виробники цукру: ТОВ «Цукорагропром», ТОВ «Новооржицький цукровий завод», ТОВ «Наркевицький цукровий завод», ТОВ «Новоіванівський цукровий завод». Підприємства підозрюються у вчиненні антиконкурентних дій за попередньою змовою на ринку первинної реалізації бурякового цукру.
У комітеті не виключають відкриття справ і проти інших виробників цукру.
“На цьому етапі розслідування до переліку відповідачів у справі віднесені вищевказані суб’єкти господарювання. У разі, якщо в ході розслідування буде встановлено наявність ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях інших суб’єктів господарювання, вони будуть залучені додатково”, – повідомили в АМКУ.
Нагадаємо, у квітні 2021 року Антимонопольний комітет України відкрив справу за ознаками антиконкурентних узгоджених дій проти найбільшого виробника цукру – групи компаній “Астарта” і ТОВ “Радехівський цукор” у зв’язку зі зростанням цін на продукцію майже наполовину.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: