Як садити полуницю, щоб не турбуватися про врожай наступного року

Як садити полуницю, щоб не турбуватися про врожай наступного року
Як садити полуницю, щоб не турбуватися про врожай наступного року

Щоб отримати здорові кущики полуниці, які добре ростимуть без хвороб і дадуть великий урожай солодкої ягоди, необхідно садити якісну розсаду. 
- Хороший урожай дають елітні сорти полуниці, - розповідає володимирчанка Людмила Опанасюк. – Буде добре, якщо ви придбаєте і посадите на присадибній ділянці такі саджанці. Перед висаджуванням  необхідно оглянути розсаду, на листочках і стеблах не повинно бути ознак хвороби. Якщо купувати полуницю на ринках у приватних заготівельників, то є ймовірність, що куплена рослина може бути заражена хворобами і шкідниками. У спеціалізованих розплідниках розсада полуниці продається з кінця липня.
Пані Людмила каже, що чим раніше в кінці літа посадити кущики цієї рослини, тим більша ймовірність, що на них відбудеться закладка квіткових бруньок і вже наступного року скуштуєте перший урожай. 
Підготовка ґрунту
- Садити полуницю краще в кінці літнього сезону, у серпні. Робити це бажано на сонячних місцях і на південно-західних схилах з нахилом 2-3 градуси. Використовувати для вирощування цієї рослини ділянки в низинах або ділянки замкнутого типу не бажано. Хороший урожай кущики ягід дадуть, якщо їх посадити на чорноземних ґрунтах або на темно-сірому лісовому ґрунті, - запевняє господиня. – Не бажано висаджувати полуницю там, де близько до поверхні знаходяться ґрунтові води. Перед висаджуванням  саджанців на певній ділянці необхідно попередньо дослідити її на наявність шкідників, а при їх виявленні знищити комах спеціальними засобами. 
Як розповідає пані Людмила, землю для садіння полуниці спочатку очищають від бур’янів. Потім за 2 тижні до висаджування саджанців готують ґрунт. По території ділянки розсипають 2-3 відра органіки на 1 кв. м.
Після яких культур садити саджанці полуниці
- При виборі ділянки для садіння полуниці враховуйте, яка рослина була на ній раніше. Не варто використовувати землю, якщо на ній нещодавно росли помідори, баклажани, картопля, соняшник. Урожай ягід буде хорошим, коли висадити розсаду, де раніше росли горох, квасоля, редиска, часник, петрушка, редька, гірчиця, кріп, салат, овес, цибуля, - каже Людмила Василівна. – При висаджуванні полуниці не варто занадто заглиблювати саджанці у землю, інакше центральна точка або сердечко кущика виявиться нижче рівня ґрунту, що призведе до загибелі рослини. Допускати садіння полуниці неглибоко теж не можна. Це загрожує висиханням сердечка і загибеллю кущика. Розсада добре вкорениться і ростиме, якщо посадити її так, щоб центральна точка саджанця трохи виступала над поверхнею ґрунту. Коріння не можна загинати, воно повинне плавно спускатися по горбику. Якщо коріння занадто довге, обов’язково трохи його обріжте.
Після садіння розсади рослину потрібно рясно полити. Потім молоді кущики мульчують компостом (5-6 см) або соломою, сіном, стружкою (10 см) і накривають спеціальним матеріалом, щоб створити ефект парника для кращого укорінення розсади.
- Надалі проводять регулярне прополювання кущиків і видаляють вуса, - розповідає пані Людмила. – Якщо після садіння розсади стоїть суха погода, потрібно поливати культуру так, щоб земля на ділянці була вологою. У цей період іде закладання квіткових бруньок, від яких залежить урожай ягоди  наступного року.
Чим удобрити ґрунт перед садінням
За 2 тижні до садіння полуниці бажано внести у ґрунт (на кожен 1 кв. м) 40 г подвійного суперфосфату, 20 г калійних добрив (деревного попелу або сірчанокислого калію). У лунки для висаджування кущиків розсади бажано додати органічних добрив. Для цього викопайте під кожен саджанець ямку 25х25х25 см і заповніть її сумішшю, що складається з відра землі з ділянки, відра компосту, відра перепрілого кінського гною, 2 склянок попелу.
Чи можна садити поруч різні сорти полуниці
- Дехто каже, що садити разом різні сорти полуниці не можна. Так вони перезапиляються між собою і потім на їхніх кущиках якість ягід гіршає. Але причина погіршення врожаю в таких випадках не в тому, що відбувається перезапилення, а тому що йде виродження рослини, - запевняє господиня. – Якщо трохи заглибитися в ботаніку, то можна пригадати, що при запиленні культур відбувається подвійне запліднення. У результаті цього процесу виходить насіння, яке має в собі генетичну інформацію від рослин-запилювачів. Однак з полуницею все трохи інакше, тому що її плід є не зовсім тим, що під цим терміном розуміє ботаніка. Соковита червона ягода на кущику цієї культури – це квітколоже, яке розрослося, є частиною материнської рослини і несе в собі тільки її генетичні ознаки. Тому культура, пилком якої запилюються квітки полуниці, не впливає на якість ягід і садити різні сорти поруч не заборонено. Але при розмноженні рослини вусами важливо не переплутати, до якого різновиду полуниці відноситься дочірня розетка.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: