Вирощуємо огірки на підвіконні

Вирощуємо огірки на підвіконні
Вирощуємо огірки на підвіконні

Ви знали, що кімнатні огірочки – це не тільки джерело вітамінів на всю зиму, але й прекрасна декоративна ліана? Як отримати максимум користі і смаку від цієї рослини, ділиться жителька Володимира-Волинського Валентина Шпак.
Як обрати сорт 
- Для вирощування на підвіконні вибирають спеціальні, адаптовані під кімнатні умови сорти, - каже пані Валентина. – «Балконний» – кімнатний сорт, що вирізняється невибагливістю до місця висаджування. Може рости у відкритому і в захищеному ґрунті. Огірочки за розмірами невеликі (близько 8 см). З однієї ліани збиратимете приблизно 5кг врожаю. «Махаон» – надранній пучковий корнішон. Урожайність – 10 кг хрустких огірочків, кожен вагою від 65 г. «Пуччіні» – ранньостиглий самоплідний гібридний сорт, який сходить за 45 днів. Урожай дає трохи менший, ніж «махаон», до 9 кг, вагою від 65 г. 
Місце 
Огіркам необхідне світло: чим більше, тим краще. Тому пані Валентина радить ставити контейнер із ліаною на найосвітленішому в квартирі підвіконні. Зимового сонця їй все одно буде мало, тому доведеться подбати про додаткове освітлення. Для цього є спеціальні фітолампи, але можна обійтися і звичайними. Вони дозволять розтягнути світловий день до 16 годин, що позитивно позначиться на врожаї. 
Ґрунт 
Ґрунт для вирощування кімнатних огірків вибирають легкий і родючий. Готові субстрати можна придбати в будь-якому садовому магазині або приготувати їх своїми руками. Валентина Олексіївна розповідає, що вони повинні складатися з перегною, торфу і ґрунту в рівній пропорції. Не завадить додати також крупний пісок. За кілька тижнів до посіву субстрат знезаражують за допомогою марганцівки. Ще один спосіб – прожарити суміш в нагрітій до 100 градусів C духовці. Наступний етап у підготовці ґрунту до посіву – удобрювання. Для цього використовуйте деревний попіл (200 г), нітрофоску (1ч.л.) і сечовину (1ст.л.) з розрахунком на 1 відро готового ґрунту. Врахуйте, що для посіву 1 куща вам потрібно підготувати мінімум 6 л ґрунту. 
Температура  
- У прохолодних квартирах огірки будуть рости повільно й погано, - каже пані Валентина. – Їм потрібно постійне тепло. Сіянці вимагають підтримки температури в межах +25 градусів C, а дорослі ліани можуть задовольнятися +22-24 градусами C вдень і + 18-20 уночі.
Підготовка до посіву 
Підготовка починається з обробки. Цей етап не завжди необхідний. Якщо ваше насіння вирізняється кольором, значить його вже обробив виробник. Білим  доведеться зайнятися самостійно. Як відбувається обробка: насіння на 30 хвилин замочують у розчині марганцівки (1г:100мл). Усі насінинки, що спливли, викидаємо. Через пів години придатне для посіву насіння розкладають на вологій марлі на 48 годин. Прискорити його «прокльовування» можна за допомогою стимуляторів росту.
Посів 
- Пророщування можна проводити в спеціальних торф’яних таблетках або невеликих стаканчиках, - розповідає господиня. – Тим, хто не бажає займатися пікіруванням, рекомендую сіяти відразу на постійне місце – у горщик або контейнер. Постійну ємність потрібно накрити склом чи плівкою.
Пересаджують, коли сіянець матиме хоча б 5 листочків. 
Важливі моменти при вирощуванні кімнатних огірків 
Як зазначає пані Валентина, огіркам потрібна стабільна тепла температура. Якщо вона опуститься хоча б до + 15 градусів С, розвиток рослини пригальмується. При +8 градусах С вона починає гинути. Волога – ще один важливий для цієї ліани показник. Недостача її викликає хвороби, тому забезпечте огірочкам регулярні поливи. Підживлюють усього двічі. Перший раз, коли у сіянця з’явилася перша пара справжніх листочків. Другий, коли їх кількість збільшилася до трьох. Радимо вибрати вже готові добрива для огірків або сечовину.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: