Якщо з пасинкуванням помідорів починаючі городники знайомі, то необхідність пасинкування огірків для них – відкриття. Пов’язане це з тим, що ця процедура не настільки важлива та критична, у порівнянні з помідорами. Хоча цілі ті ж: збільшення врожаю.
Огірок як рослина є ліаною, з якої ми зриваємо плоди. Для забезпечення нормального розвитку, стимуляції росту центрального батога та поліпшення плодоносіння необхідно виконувати пасинкування й осліплення огірків.
У першому випадку видаляють всі бічні пагони (пасинки), які утворюються у вузлах батогів, але залишають зав’язі, що утворилися там же, а в другому – видаляють і зав’язі, і пасинки. Зазвичай засліплюють лише перші 3-4 вузли, щоб молоді рослини не виснажувалися раннім плодоносінням, а в інших вузлах по всій рослині видаляють тільки пасинки. Робити це потрібно дуже акуратно, щоб не ушкодити ніжний і соковитий пагін і квіти на ньому. Якщо пальцями акуратно не виходить, візьміть ножиці.
Пасинкування огірків виконується лише тоді, коли пасинки досягли розміру 3-6 см. Раніше – не ефективно, пізніше – втрата врожаю, адже рослина витрачає енергію на ріст, а не на вирощування огірків.
Пасинкування виконуємо десь до середини липня або навіть пізніше, якщо ліана ще свіжа й не засихає. Але в середині липня залишимо 1-2 пасинки аж знизу ліани для того, щоб після закінчення плодоносіння на старому стеблі замість нього могли вирости нові повноцінні стебла на старому кореневищі. Такий нехитрий спосіб дасть можливість продовження плодоносіння.
У тих городників, які вчасно виконують пасинкування огірків, зазвичай уже до середини липня з’являються перші огірочки.
Коментарі