Ви навіть не уявляєте, як працюють на велич і славу України наші підприємці

Ви навіть не уявляєте, як працюють на велич і славу України наші підприємці
Ви навіть не уявляєте, як працюють на велич і славу України наші підприємці

Цієї неділі своє свято відмічатимуть українські підприємці. Ставлення до людей, які займаються підприємництвом, неоднозначне, але заперечити величезний внесок цих людей в економіку України заперечити майже неможливо. Та, виявляється, ми мало що знаємо про діяльність українських підприємців. Ми навіть не уявляємо, що саме їм завдячуємо успіхам нашої держави на європейському ринку. Чи знаєте ви, що Україна продає модельне взуття в… Італію. Так саме в ту  країну, яка славиться на увесь світ власними брендами. І не лише в Італію, але й у Францію, Велику Британію, США, Німеччину та десятки інших країн.
Зокрема це  торгівельна марка Braska. Її видають за британську, але насправді нею володіє підприємець з київської Троєщини. Зараз 40% взуття Braska виробляється в Україні для місцевих споживачів, а 60% – за кордоном. Є й інші подібні фірми, наприклад, Luciano Carvari, Blink тощо. Найцікавіше те, що починалися вони як «Бренди-перевертні», тобто їх шили в Україні під виглядом іноземних марок. Тепер це взуття із задоволенням носять європейці.
Ми так любимо голландські сири, а наші підприємці  продають сири в… Голландію. А ще масло вершкове. І не лише в Голландію, але й в Данію, яка славиться саме своїм маслом. А ще ми продаємо сири в Казахстан і Єгипет, Молдову і Об’єднані Арабські Емірати. Минулого року ми експортували майже 8 тис. тонн сиру і 470 тонн масла.
Окреме слово – про органічну продукцію. Чи знали ви, що українська компанія «Органік Мілк» (м. Баранівка Житомирської області) возить органічний сир, йогурт та інші «смаколики» до Еміратів літаками? І ця компанія не єдина – їх дев`ять…
 Так, українці мають свій традиційний підхід до організації власного побуту, дизайну домівки. Та маймо на увазі, що, завдяки підприємництву, один з найкращих світових брендів елітних меблів… український. Їх виробляє ПП «Меблева фабрика “Мірт”» (Новоград-Волинський, Житомирська обл/ Це не італійські і не французькі майстри постаралися. Їм до такої якості й краси далеко. Українські меблі та дерев`яні елементи декору з натуральної коштовної деревини можна побачити в іноземних посольствах, в офісах та домівках відомих бізнесменів, в елітних ресторанах та готелях Євросоюзу, Саудівської Аравії, Катару, ОАЕ тощо. Серед замовників – великі міжнародні компанії, як, наприклад, Marriott International зі штаб-квартирою в США, яка керує роботою 6080 готелів по всьому світові.
Один з найкращих світових виробників холодильних вітрин для супермаркетів… українська компанія «Айсберг» (Одеса). ЇЇ обладнання працює в супермаркетах, гіпермаркетах і дрібних магазинчиках Німеччини, Італії, Великої Британії, Австралії, Ісландії та ще 22 країн світу.
А починалося усе з імпорту холодильників з Німеччини, Італії, Великої Британії…
 «Добралися» наші підприємці і до світового спорту.  Серед найкращих у світі вітрильних яхт… українські. Ми продаємо їх зокрема в Канаду і Швецію. У Швецію, Карле!
Black Sea Yachts shipyard та Fifth Ocean Yachts з Миколаєва, «Вітрила України» з Херсону та ще шість українських виробників успішно конкурують з відомими європейськими і американськими виробниками. Найпопулярніші в Європі лижі та сноуборди… українські. Кожен другий сноуборд та кожна друга пара лиш, яка продається в Австрії, Великій Британії, Німеччині, Франції та інших країнах. Лідером є СП «Фішер-Мукачеве» виробляє 180 моделей спортивно-бігових лиж і 130 моделей гірських лиж. Фабрика виробляє продукцію не тільки марки Fischer, а й інших брендів, зокрема, Scott Usa, Stockli, Tecno Pro, Hagan, Rossignol, Alpina, Splitkein, Tecno. Загалом минулого року Україна продала до ЄС 731,4 тис. одиниць цього товару.
 Не забуваймо і про селянське підприємництво. Нині, які ніколи, воно стало оплотом сільського господарства. І ось результат: Україна вийшла на третє місце у світі як постачальник меду. Супермаркети Франції, Німеччини, Бельгії, Еміратів, Італії забито українським солодким продуктом. А ще Україна посідає почесне третє місце за обсягами експорту курятини до країн ЄС. Ну, а про українську пшеницю та інші зернові вже й мови немає.
А ще ми продаємо в Японію сигари і сигарети.
А до Європи – вино. І не лише до Європи. За два останні роки його експорт зріс удвічі.
Про шоколад та цукерки помовчимо – це усі знають і це не цікаво.
А ще наші підприємці  постачають  чоловічий одяг до Британії й жіночий до Німеччини. Європа та світ носять джинси та інший одяг знаменитого німецького бренду Brax, навіть не підозрюючи, що їх шиють на фабриці Lesya у тому таки Новограді-Волинському. Фабрика “Леся” має і власний бренд, в числі її продукції ексклюзивні сукні, туніки, спідниці, жіночі костюми тощо. Помилуйтеся, жінки на це чудо. Воно не з Парижу.
Є речі куди серйозніші! Наприклад, експорт Україною  штучних сапфірів, з яких в США виготовляють надсучасні бронежилети та бронескло для броньованих автомобілів американських президентів та використовують у ракетно-космічній галузі. Роблять їх в Харківському науково-технологічному комплексі «Інститут монокристалів». Тут вирощують найбільші у світі кристали сапфірів. А ще Україна стрімко увірвалася на міжнародний ринок ІТ-технологій. Зараз доходи від них посідають третє місце (після сільськогосподарської продукції та продукції металургії) в статті українського експорту й щороку цей напрямок високих технологій зростає по експоненті.
 Як багато сил вклали наші підприємці у військову справу. Замовники уже отримують українські легкі гелікоптери, які щойно почала випускати коммпанія “Горизонт” з Білої Церкви (Київська область).  Так що не лише чавунними зливками, соняшниковою олією й вікопомною електропроводкою для «Фольксвагена» і «Опеля» ми можемо похвалитися.
Але це в масштабі всієї України. А у нас у Володимирі є свої підприємці, які самовіддано трудяться на благо рідного міста. Особливо їх діяльність з яскравою шляхетністю вивила себе у нелегкий час війни. Андрій Кандиба забезпечує нашу армію бронежилетами. Медичні препарати та ліки постачає військовим Сергій Радкевич. Сергій Сальніков і Лариса Кабанова вирішують об’ємні питання з харчуванням. Одягом наша захисники завдячують Любові Петрик,  Тетяні Пагубі та Людмилі Мартинович. Переселенців оточила увагою і турботою Віра Чайковська. Велику активність в підприємницькій діяльності, відстоюючи права своїх колег, виявляє Тарас Волчак. Християнським обличчям володимирського підприємництва, втіленням справжньої любові стала Валентина Ковалевська.  Наші земляки-підприємці. Завжди -  як в радості, так і біді ,  - поділиться красивими квітами Тетяна Борис.     
Вітаємо наших підприємців! Вони не шкодують сил, часу і здоров’я заради своєї батьківщини, її слави і величі, заради свого народу! Усім нам перемоги, свята - у родинах, українськості - у душах і серцях! Слава Україні! Героям слава!
Наталія Любімцева,  голова ГО Володимир-Волинська спілка промисловців та підприємців, м. Володимир
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: