Вони покликані дбати про лісове господарство

Публікації

Щорічно у третю неділю вересня професійне свято відзначають працівники лісового господарства, лісової, деревообробної промисловості України. Це люди, які щодня невтомно стоять на сторожі порядку в лісовому господарстві, працюють задля його розвитку та процвітання. 
Володимир-Волинський лісгосп був організований у 1940 р. на базі державних і приватних лісів після возз’єднання Західної і Радянської України. За час свого існування проходив кілька разів реорганізацію. Зараз ДП «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» є сертифікованим підприємством, яке здійснює свою діяльність відповідно до принципів та критеріїв лісової опікунської ради. Є великим платником податків та зборів. Воно займає південно-західну частину Волинської області. Держлісфонд підприємства розміщений на території Іваничівського, Володимир-Волинського, Локачинського і Турійського районів. До складу ЛМГ входить 6 лісництв: Ішівське, Стенжаричівське, Устилузьке, Микуличівське, Губинське, Павлівське. 
Із 2017 року ДП «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» очолює Володимир Філюк. Під його мудрим керівництвом сьогодні трудиться 150 осіб. Серед них – працівники адмінуправління, бухгалтери, лісничі, помічники лісничого, майстри лісу та робітники. 40 осіб є працівниками державної лісової охорони. Це велика дружна родина, яка любить, береже та рятує ліс. Їхня кропітка праця покладена на те, щоб розвивати та примножувати надбання підприємства і галузі.
У ЛМГ працюють активні, ініціативні та цілеспрямовані люди, які не лишаються осторонь суспільного життя. Вони є депутатами Устилузької, Оваднівської, Зимнівської, Війницької, Затурцівської місцевих рад. 

У колективі раді молодим спеціалістам і з повагою ставляться до досвідчених фахівців. Кожен дорожить своєю роботою, позитивно про неї відгукується, адже обрав її серцем. 
Уже 27 років в лісомисливському господарстві працює Мирослава Христич. Її трудовий шлях неодноразово маневрував, адже сім’я тривалий час переїздила у різні міста, куди переводили чоловіка-військовослужбовця. Жінці доводилося працювати на різних роботах. Коли повернулися у Володимир-Волинський, вона дізналася про вакантне місце у лісгоспі і з того часу трудиться тут. Спочатку обіймала посаду бухгалтера, а з 2001 року є головним бухгалтером підприємства. За роки своєї роботи Мирослава Христич здобула шану та повагу серед колег, які цінують її працю. 
- У нас дуже хороший колектив, відданий своїй роботі. Працівники підприємства відповідально та старанно виконують професійні обов’язки. З ними приємно пліч-о-пліч працювати, - каже Мирослава Петрівна. – У нас трудиться 12 бухгалтерів: у центральній бухгалтерії – 3 фахівці, ще 6 – у лісництвах, по 1 – в лісокомплексі та в автоколоні. Усі ми працюємо на державній роботі й розуміємо, яка величезна відповідальність лежить на наших плечах. Підприємство вчасно сплачує усі податки та виплачує заробітну плату, також є соціально відповідальним, адже турбується про своїх працівників.

Олег Михалевич змалечку любив природу, адже тато, який на той час працював майстром лісу, неодноразово брав сина із собою. Хлопець залюбки допомагав та цікавився тим, як у лісі все співіснує. Тому коли постав вибір професії, обрав те, до чого лежала душа, і вступив на навчання до Шацького лісового коледжу ім. В.В.Сулька. Тут зустрів свою майбутню дружину Ірину, з якою виховують 4-річну донечку Олександру.   
Професійну діяльність пан Олег розпочав у Горохівському лісгоспі, куди прийшов працювати пожежним сторожем. Трудився там 6 років, обіймав посади майстра лісу, інженера з відводів, лісових культур, лісничого. У грудні 2017 року його перевели у Володимир-Волинське ЛМГ, де він став працювати лісничим Ішівського лісництва. У своїй повсякденній діяльності  дбає про те, щоб лісництво розвивалося, організовує роботу, дає вказівки та стежить, аби працівники їх виконували. У його колективі працює помічник лісничого, три майстри лісу, бухгалтер, штатна бригада. За словами Олега Ігоровича, у них хороший та дружний колектив. Усі з любов’ю ставляться до своєї роботи, адже відчувають велику відповідальність перед природою. Працюють згідно з планом, що складений на рік та в якому описані всі заплановані роботи: посадка лісових культур та догляд за ними, рубка молодняка та інші. Особливу увагу приділяють охороні лісу, стежать, щоб дотримувалися правил протипожежної безпеки, підтримували порядок у 8 рекреаційних зонах та не завдавали шкоди лісовому угіддю. Цьогоріч облаштували новий рекреаційний пункт поблизу села Микитичі, де встановили 4 бесідки, гойдалку, пісочницю. Кілька років тут діє шкільне лісництво. Учні з Микитич та Коритниці вчаться дбати про ліс, допомагають заготовляти корм для підгодівлі тварин, збирати насіння, висаджувати ліс, виготовляють годівнички для птахів.
- Моя робота – це ліс: чисте повітря, спів птахів, краса. Тут я працюю, тут люблю разом із своєю сім’єю відпочивати, - каже Олег Михалевич. 

Андрій Ковальчук з 2014 року обіймає посаду помічника лісничого Устилузького лісництва. Раніше впродовж 8 років працював майстром цеху переробки деревини. Після закінчення школи він навчався у Шацькому лісовому технікумі ім. В.В.Сулька, а вищу освіту здобув у Львівському лісотехнічному університеті на факультеті лісового господарства. Обрати таку професію юнака спонукав приклад тата, який багато років трудився у сфері лісового господарства. 
- У разі відсутності лісничого помічник виконує його обов’язки, стежить за усіма виробничими процесами. Крім цього, в мої основні обов’язки входить ведення документації, контроль догляду за лісовими культурами, ведення електронного обліку деревини, вирощування сіянців сосни та модрини в посівних відділеннях, робота з учнями шкільного лісництва, яких вчимо любити ліс та дбати про нього, інше. Ми організовуємо рейди, стежимо, щоб у лісі люди дотримувалися правил полювання, протипожежної безпеки, не займалися самовільною рубкою, а, відпочиваючи чи збираючи гриби-ягоди, не забували після себе прибрати сміття. Виявивши порушників, складаємо відповідні протоколи. У мене чудова робота, я завжди на природі, - каже Андрій Валерійович. – В Устилузькому лісництві трудиться лісничий, помічник лісничого, бухгалтер, чотири майстри лісу та штатна бригада.  Кожен самовіддано працює та якісно виконує свою роботу.
Валентина Тиненська, м. Володимир-Волинський
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: