В Оваднівській громаді з'явилися вулиці на честь волинського краєзнавця та «матері польської Солідарності»

В Оваднівській громаді з'явилися вулиці на честь волинського краєзнавця та «матері польської Солідарності»
В Оваднівській громаді з'явилися вулиці на честь волинського краєзнавця та «матері польської Солідарності»

В Оваднівській громаді перейменували вулиці в селах Охнівка, Свійчів і Красностав.
Про це йдеться у розпорядженні начальника Волинської ОВА від 25 липня інформує Район.Володимир.
Тепер вулицю Жовтневу у селі Охнівка перейменовано у вулицю Ярослава Царука.
Ярослав Царук – лауреат багатьох  премій у сфері журналістики та історії, має 22 медалі і один орден «За заслуги перед Україною» від Президента України Віктора Ющенка.  Окрім того, єдина людина у Володимирі-Волинському, котра має статус почесного громадянина міста, району й Волинської області.
Він кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, автор книг «Трагедія волинських сіл 1943–1944 рр.:Українські і польські жертви збройного протистояння», «Відбудова кафедрального Собору Різдва Христового», «Володимир–Волинський у боротьбі за незалежність» та «Володимирщина у боротьбі за незалежність». 
Вулицю Макарова у селі Свійчів перейменували у вулицю Василя Мазурика.
А вулицю Комаровську у селі Красностав перейменували у вулицю Анни Валентинович.
До слова, Анна Валентинович, у дівоцтві Любчик, народилася на хуторі біля села Сінне (нині Садове), що на Гощанщині. Про її українське коріння активно заговорили у 2010 році, після Смоленської катастрофи, в якій жінка загинула. Певний час довкола її походження у медійних колах точилися дискусії – Анна у ранньому віці потрапила до Польщі та довгий час не мала контакту із українською родиною.
43 роки тому на польській корабельні розпочалися протести працівників, які переросли у рух проти комуністичної системи. На суднобудівному заводі імені Леніна у Ґданську 14 серпня 1980 року працівники виступили на захист незаконно звільненої Анни Валентинович. Так Анна Валентинович стала однією із ключових фігур профспілкового руху «Солідарність» у Польщі, який поступово переріс у суспільно-політичний. Нині її постать називають об’єднавчою у демократичному поступі Польщі та України.
У 2020 році впливовий американський тижневик «Time» визнав діячку однією зі 100 найважливіших жінок 20 століття.
Польський кінорежисер та продюсер Єжи Залевський став режисером документальної стрічки «Анна Валентинович. Звідки ми приходимо, хто ми, куди прямуємо» про приватне та професійне життя однієї із засновниць і активної діячки польської «Солідарності», що народилася на Рівненщині.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: