26 квітня 2025 року минає 39 років з дня трагедії на Чорнобильській атомній електростанції — найбільшої техногенної катастрофи в історії людства.
Повідомляють на сайті громади.
Чорнобильська аварія не має аналогів за масштабами радіоактивного забруднення довкілля, кількістю людських жертв та постраждалих внаслідок катастрофи.
До ліквідації наслідків аварії були залучені сотні тисяч наших співвітчизників, серед яких — 21 житель Іваничівської громади.
Лише завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров'ям, вдалося локалізувати аварію.
25 квітня в Іваничівській публічній бібліотеці відбулася тематична зустріч із нашими земляками — ліквідаторами аварії на ЧАЕС. Захід став нагодою не лише згадати трагічні події, а й висловити глибоку вдячність людям, які ризикуючи життям, стали на захист людства.
Заступник селищного голови Оксана Рубан, працівники бібліотеки, аматори Центру культури та дозвілля висловили щирі слова подяки учасникам ліквідації за мужність, героїзм і самовідданість.
Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто віддав своє життя, борючись з наслідками Чорнобильської катастрофи, а також захисників України, полеглих у боротьбі з російським агресором.
Сьогодні, в умовах війни, об’єкти атомної енергетики знову перебувають у зоні підвищеного ризику, що є тривожним нагадуванням про те, наскільки небезпечною може стати техногенна загроза, коли вона використовується як зброя.
Ліквідатори поділились спогадами та оглянули фотодокументальну виставку «Чорнобиль не має минулого часу» з фондів історичного музею.
Чорнобиль — це біль, пам’ять і водночас урок, який людство не має права забути.
Коментарі