У Будятичах переселенець з Харківщини створює патріотичний мурал

У Будятичах переселенець з Харківщини створює патріотичний мурал
У Будятичах переселенець з Харківщини створює патріотичний мурал

Переселенець з Лозової, що на Харківщині, Максим Плотніков спільно з викладачкою Нововолинського центру професійно-технічної освіти Світланою Войтович творять у Будятичах патріотичний мурал «Повернення». Ідея зобразити тут саме такий малюнок належить директору центру Валентині Приступі. Сюжет для ескізу почерпнули з картини пані Світлани, з якої вона  навіть виготовила листівку. «Чекали на ремонт приміщення, аби стіну, яка стала панеллю для малюнка, довести до нормального стану. Її поштукатурили, заґрунтували, тоді вже почали створювати мурал», – розповідає художниця, не відриваючись від роботи. У центрі композиції – козак на коні, який переможно прямує до Києва, завершивши всі бої з лютим ворогом. Козак – це збірний образ військового від минулого до сучасного, а споруди на зображенні ідентифікують міста Луцьк, Рівне, Житомир, Київ.
Максим Плотніков з дитинства любить малювати. У хлопця є ще одне захоплення – аерографіка (техніка нанесення малюнка на авто). Електрик за фахом, він майстровитий до всього, тому відразу влаштувався працювати в Центр профтехосвіти, в гуртожитку якого тимчасово мешкав із батьками після вимушеного переїзду через війну. «Вдома на Харківщині трудився на заводі в сусідньому місті Панютине. У Лозовій уже творив мурали, тому це заняття для мене не нове. Дуже подобається імпровізувати, радимося зі Світланою Анатоліївною, як краще виконати ту чи іншу деталь», – розповідає Максим.
На Волині хлопець раніше не був. «Тут у вас класно: люди привітні і гарна природа. Хоч за домом скучаю (до слова, окупанти зруйнували нашу квартиру), але не проти й тут залишитися», – каже художник.
Картину-мурал майстри планують завершити до кінця місяця. Кажуть, їх надихає, що всі перехожі зупиняються і висловлюють схвальні відгуки. Видно, така панорама їм піднімає настрій, затьмарений війною.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: